Jak podaje portal "Pikio", Łukasz Szumowski był w poniedziałek 10 sierpnia gościem "Sygnałów dnia" w radiowej Jedynce. Minister Zdrowia mówił między innymi o tym, jak wygląda obecnie sytuacja epidemiczna w naszym kraju, a także, kiedy należy spodziewać się wprowadzenia bardziej rygorystycznych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Łukasz Szumowski o epidemi koronawirusa

Publikowane przez Ministerstwo Zdrowia w ostatnich dniach raporty nie napawają optymizmem. Co dziennie notowane jest kilkaset nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W sobotę padł rekord pozytywnych wyników testów, co sprawiło, że coraz więcej obywateli naszego kraju czuje obawę o swoje bezpieczeństwo.

Na obecną chwilę liczba zakażonych w naszym kraju przekroczyła 50 tysięcy, a 1807 pacjentów zmagających się z COVID-19 zmarło. Łukasz Szumowski w "Sygnałach dnia" odniósł się do bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce. Jak na razie szef resortu zdrowia podkreślił, że na razie trudno powiedzieć, jak sytuaja potoczy się dalej.

"Trudno powiedzieć co może się wydarzyć w Polsce w przeciągu najbliższych dni, to zależy od tego, czy rygory będą przestrzegane" - powiedział Łukasz Szumowski.

YouTube

Groźba wprowadzenia ostrzejszego rygoru sanitarnego

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił również kluczowe znaczenie przestrzeganie obecnie obowiązujących zasad wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Powiedział, że ignorowanie obecnie obowiązujących reżimów sanitarnych sprawi, że już nie poszczególne obszary, ale cały kraj będzie musiał zmierzyć się po raz kolejny z surowszymi obostrzeniami.

"Im bardziej będziemy lekceważyć zasady sanitarne, tym jest większa szansa, że strefy czerwone będą się rozlewały na mapie, aż w końcu obejmie cały kraj i będziemy mieli dosyć istotne obostrzenia w całej Polsce" - powiedział minister zdrowia.

" Oprócz ognisk koronawirus zwiększyła się również transmisja pozioma. Jednak mniejsze zdystansowanie, brak maseczek, beztroska i niestety wesela czy imprezy rodzinne to są źródła, które rozsiewają wirusa" - dodał.

Pixabay

Obawiacie się zaostrzenia reżimu sanitarnego?

To też może cię zainteresować: Rozpoczęcie roku szkolnego w cieniu koronawirusa? Minister edukacji narodowej zabrał głos w tej sprawie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Syn Jacka Kurskiego w centrum wielkiego skandalu. Była żona prezesa TVP zabiera głos w sprawie syna. Zaskakujące słowa

O tym się mówi: Pogoda będzie niebezpieczna. IMGW wydało ostrzeżenia dla ośmiu województw. Czego należy się spodziewać