Jak podaje "Super Express", wejście w życie rozporządzenia o emeryturach dla kobiet po 35, a dla mężczyzn po 40 latach pracy obiecał ponownie Andrzej Duda (48 l.) jeszcze przed wyborami prezydenckimi. Zapracowani Polacy wierzą, że zaprzysiężony własnie prezydent tego dokona, bo na emerytury stażowe wciąż czekają.

Czym są emerytury stażowe

To świadczenia emerytalne przyznane osobom, które nie osiągnęły wieku emerytalnego. Dla pań wynosi on 60 rok zycia, a dla panów 65. Jaki jest warunek, aby móc przejść na emeryturę przed osiągnięciem wieku emerytalnego? Wystarczy, że kobiety będą miały płacone przez 35 lat składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a w przypadku mężczyzn to 40 lat.

Emerytury stażowe pozwolą spracowanym Polakom przejść wcześniej na emeryturę i bez obaw o przyszłość zadbać o siebie i bliskich. kto mógłby potrzebować takiej możliwości?

Wyobraźcie sobie 60-letnią panią fryzjerkę, która większość życia spędziła pracując na stojąco przez wiele godzin dziennie. Wyobraźcie sobie 65-letniego kierowcę ciężarówki, który pracując w firmie transportowej przejechał setki tysięcy kilometrów po całym świecie, rozwożąc różne towary. To tylko dwa przykłady, lecz tkich grup zawodowych jest znacznie więcej. Są oni po prostu zmęczeni, spracowani i często nadszarpnięci związanymi z wiekiem dolegliwościami.

Jak podają media, projekt ustawy o emeryturach stażowych trafił już do sejmu i czeka na większe zainteresowanie rządu. Zwiększyłoby to szansę na to, by zasłużeni pracownicy mogli bez najmniejszych obaw o przyszłość dać miejsce pracy tym, którzy potrzebują jeszcze zdobyć doświadczenie.

Co sądzicie o emeryturze stażowej?

O tym pisaliśmy: Jerzy Stuhr jest ojcem samych artystów. Mało kto wie, czym zajmuje się siostra Macieja

Zerknij: Były premier Polski Donald Tusk napawa się chwilami z wnuczką. Czy zechce całkowicie oddać się roli głowy rodziny

O tym się mówi: Krzysztof Cugowski znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. „Rok, dwa przeżyję bez grania, ale co dalej?”. Jego emerytura nie wystarcza na wiele