Jak donosi "Pikio", w sieci pojawiło się wstrząsające nagranie z kościoła, podczas wybuchu w Bejrucie. Wybuch spowodował ogrom zniszczeń w całym mieście.

Przyczyną katastrofy były chemikalia

Premier Hassan Diab powiedział, że przyczyną wybuchu było 2700 ton azotanu amonu, powszechnie stosowanej chemii przemysłowej używanej w nawozach i jako składnik górniczych materiałów wybuchowych.

Wstępne dochodzenie wykazało podobno lata bezczynności i „zaniedbań” związanych z usuwaniem azotanu amonu.

W sieci pojawiło się nagranie z kościoła, w którym duchowny właśnie odprawiał mszę świętą. Ksiądz z początku nie przerwał mszy, gdy kościołem wstrząsnęło. Gdy wielkie odłamy gruzu zaczęły spadać ze sklepienia, mężczyzna ledwo zdążył uskoczyć.

YT

Unia Europejska uruchomiła swój system ochrony ludności, aby zebrać ratowników i sprzęt z państw członkowskich. Rządy na całym świecie wysłały wsparcie , w tym Kuwejt, Norwegia i Australia.

Gubernator Bejrutu, Marwan Abboud, powiedział, że zniszczenia spowodowane wybuchem w porcie objęły ponad połowę miasta , a ich koszt prawdopodobnie przekroczy 3 miliardy dolarów. Miasta na całym świecie, oświetlają swoje budynki kolorami libańskiej flagi.

Poniższe nagranie prawdziwie mrozi krew w żyłach...


YouTube/GN

O tym się mówi: Krzysztof Cugowski znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. „Rok, dwa przeżyję bez grania, ale co dalej?”. Jego emerytura nie wystarcza na wiele

Zerknij: Modlitwa do potężnego Świętego o wysłuchanie i spełnienie ważnej dla nas prośby. Ten Święty nigdy nie przestał być aktywny