Jak podaje "Pikio", minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg ogłosiła, kiedy wejdzie w życie nowy program wsparcia społecznego "Maluch Plus". Zdradziła też, dlaczego powiedziała o szczegółach tak wcześnie.

"Maluch Plus" - jaki ma cel i do kogo skierowany

Podczas ostatniego spotkania prasowego poznaliśmy datę wejścia w życie programu skierowanego do klubów dziecięcych, żłobków i opiekunów dziennych. Ma on na celu wsparcie finansowe podmiotów opiekujących się dziećmi. Jak można było usłyszeć podczas briefingu prasowego w Milanówku, "Maluch Plus" rusza od 7 września. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśliła zasługi w użłobkowieniu kraju.

Kiedy objęliśmy rządy, użłobkowienie w Polsce było na poziomie ponad 12 proc., dziś wskaźnik użłobkowienia sięga 24 proc. Mamy już 6,5 tys. instytucji, które świadczą opiekę nad dziećmi do lat trzech.

Wytłumaczyła też, dlaczego ogłasza tak wcześnie wejście w życie programu.

Ogłaszamy to tak wcześnie, żeby móc ogłosić wyniki konkursu do końca tego roku i rozpocząć te inwestycje jak najszybciej.

Zwycięzców konkursu resort wyłoni spośród prawidłowo nadesłanych zgłoszeń. Udział mogą wziąć wszystkie jednostki samorządu terutorialnego, oraz podmioty planujące w swoich gminach założenie żłobka.

Co sądzisz o takim pomyśle?

O tym pisaliśmy: Ewa Kopacz ma wspaniałe wieści. Wielka radość w jej życiu. Co się stało

Zerknij też na to: Kolejne przecieki na maturach 2020. Jakie zadania wyciekły dzisiaj i jakie będą konsekwencje?

O tym się mówi: Bartosz Żukowski przez lata przechodzi trudne chwile. Serialowy Walduś wciąż wierzy, że rozwiąże problem