Jak podaje "O2", WHO ponownie grozi Europie koronawirusem. Jak twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia, w minionych tygodniach miał miejsce wzrost zachorowań na COVID-19.

Światowa Organizacja Zdrowia sceptyczna wobec luzowania obostrzeń

Jak podkreśla rzeczniczka europejskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia, wielkim zagrożeniem są różnice klasowe i nierówny dostęp do opieki medycznej między zamożnymi, a ubogimi. Zaznaczyła także, że bardziej zaostrzone, ukierunkowane rygory są możliwe przy społeczności, która będzie w pełni w nie zaangażowana.

Gdy pojawiają się nowe ogniska przypadków, należy je kontrolować poprzez szybkie i ukierunkowane działania, w tym wykrywanie i izolację oraz staranne śledzenie kontaktów i kwarantannę. Jeśli sytuacja tego wymaga, może być konieczne ponowne wprowadzenie bardziej rygorystycznych, ukierunkowanych środków przy pełnym zaangażowaniu społeczności.

YT

Zdaniem ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia, od której odżegnał się Donald Teump, rządy europejskie powinny nastawić się na kolejną falę zakażeń i zaostrzenie restrykcji związanych z pandemią, którą znowu planuje rozpętać WHO. Co na to przywódcy państw europejskich?

YT

Tedros Adhanom publikuje rewelacje na swoim koncie na Twitterze

Tak długo jak #COVID19 krąży, wszyscy jesteśmy zagrożeni. Dlatego prosimy wszystkich, aby decyzje o tym, dokąd się udają, co robią iz kim się spotykają, traktowali jako decyzje na śmierć i życie - ponieważ tak jest.

Co sądzicie o pomyśle dyrektora generalnego WHO?

O tym sie mówi: Tajemnice Papieża Franciszka powoli wychodzą na jaw. W międzyczasie poznajmy jego codzienność. Z czego zrezygnował Papież

Zerknij tutaj: Kobieta, słysząc dziwne dźwięki, poczuła pod stopami, jak rusza się ziemia. To, co się stało potem zaskoczyło wszystkich