Rzęsisty deszcz, ulewy, burze, grad, a także mocne porywy wiatru nawet do 75 km/h – to czeka mieszkańców wielu regionów w Polsce w poniedziałek. Pogoda zacznie się psuć w wielu miejscach już wczesnym popołudniem! Gdzie trzeba będzie szczególnie uważać?

IMGW znów powiadamia o zagrożeniach związanych z pojawieniem się burz, towarzyszących im gradowi i mocnymi porywom wiatru.

Niebezpiecznie będzie w wielu regionach Polski, zatem mieszkańcy znów muszą się przygotować na trudne warunki, a jeśli to możliwe, nie wychodzić z domu. Według meteorologów nad mrozem będzie pochmurno, a temperatura przewidywana to od 23 do 25 stopni. Pojawi się słaby wiatr.

Podobnie, jeśli chodzi o chmury będzie na Mazurach i Podlasiu. Tu pojawi się deszcz, a później burze z gradem. Będzie mocno wiało – do 75 km/h, a temperatura wyniesie od 22 do 27 stopni.

Jak informuje serwis pogoda.wp.pl, w centrum będzie ciepło – do 27 stopni, lecz również pojawią się burze i może wiać aż do 80 km/h.

Burze nad Polską w poniedziałek! Gdzie trzeba się spodziewać mocnej pogody?

Deszcz pojawi się z pewnością na całym Śląsku – przez Górny, Opolski po Dolny Śląsk. Na wschodzie regionu, przy granicy z Małopolską zrobi się burzowo – temperatura wyniesie od 24 do 27 stopni.

Gdzie jednak trzeba spodziewać się burz? Przede wszystkim, w Małopolsce, na ziemi świętokrzyskiej i Podkarpaciu. Tu wystąpią burze z gradem. W czasie burz wystąpi wiatr o sile do 70 km/h.

Gdzie będzie najcieplej w Polsce w poniedziałek? W Krakowie, Opolu, Zielonej Górze, Wrocławiu i w stolicy. Tu słupki rtęci pokażą 27 stopni.

Jak informował portal "Życie": METEOROLODZY WIEDZĄ, JAKA CZEKA NAS JESIEŃ I ZIMA W TYM ROKU. NADEJDĄ ZJAWISKA ATMOSFERYCZNE, KTÓRYCH KOMPLETNIE SIĘ NIE SPODZIEWAMY

Przypomnij sobie: POLSKI PARLAMENTARZYSTA TRAFIŁ DO SZPITALA, NATYCHMIASTOWA OPERACJA OKAZAŁA SIĘ BYĆ NIEZBĘDNA. DO SIECI TRAFIŁY ZDUMIEWAJĄCE ZDJĘCIA

Portal "Życie" pisał również: JAKĄ PENSJĘ DOSTAJE PREZES TELEWIZJI POLSKIEJ? ZAROBKI JACKA KURSKIEGO UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE, WIADOMO, ILE DOSTAWAŁ ZA KAŻDY ROK NA STANOWISKU