Jak podaje "wiadomości.wp.pl", nauczyciele zabrali głos w sprawie połączenia Ministerstwa Edukacji Narodowej z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ich zdaniem ucierpią na tym uczniowie.

Nauczyciele przeciwni łączeniu ministerstw

Jak twierdzą, ten zabieg pogłębi tylko panujący już od dawna chaos w oświacie. Ponad to twierdzą, że skutkować to może niedofinansowaniem jednego, względem drugiego. Zastanawiające jest - jakim cudem, skoro z dwóch powstanie JEDNO. To jakby podlewając kwiat obawiać się, że nie wszystkie korzenie otrzymają wodę.

Artur Sierawski z inicjatywy Superbelfrzy RP zabrał głos w tej sprawie. Uważa on, że ta część konsolidacyjna jest w zupełności niezasadna.

Połączenie jak najbardziej niezasadne. Oczywiście wszystko tłumaczone jest oszczędnościami, tylko szkoda, że rząd chce oszczędzać na edukacji. Zresztą nie pierwszy raz tak się dzieje. Po drugie będzie to niekorzystne zarówno dla uczelni, jak i szkół. Zawsze któraś ze stron będzie zaniedbana bądź niedofinansowana kosztem drugiej.

Dodał też, że ucierpią na tym wszystkim uczniowie, oraz nauczyciele. Podsumowując powiedział:

Zamiast połączenia, poszedłbym w ścisłą współpracę ministerstw czy korelacje.

Anna Schmidt-Fic, Liderka pamięrnego "Protestu z Wykrzyknikiem", podczas którego ucierpieli nie tylko uczniowie, ale i ich rodzice, także postanowiła wydać z siebie opinię.

YT

Pomysł budzi nasz najwyższy niepokój. Po wypowiedziach Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i ostatnio marszałka Ryszarda Terleckiego na temat konieczności programowej reformy szkolnictwa, która pozwoli kształtować "właściwe" postawy młodego człowieka, obawiamy się, że zmiana ma na celu pozbawienie zarówno szkół średnich, jak i uczelni wyższych autonomii oraz centralne kontrolowanie procesu edukacji. Marszałek Terlecki nie ukrywał, że celem jest uzyskanie głosów młodych wyborców w kolejnych wyborach.

YT

Premier Mateusz Morawiecki także wydał ogólną opinię na temat rekonstrukcji rządu.

Mogę obiecać, że będzie to rząd, który będzie chciał czerpać najlepsze doświadczenia z dotychczasowych osiągnięć, a więc będzie to też rząd kontynuacji. Naszą latarnią, naszym punktem odniesienia będzie na pewno rodzina – bezpieczna rodzina, będzie praca - godna praca, będzie mieszkanie – mieszkanie dla wszystkich, mieszkanie dostępne dla jak największej liczby osób.

Co sądzicie o konsolidacji ministerstw?

O tym się mówi: Jedna z bohaterek filmu „Czterech pancernych i pies” jest siostrą niesamowicie popularnej aktorki. Nikt nie wiedział, że te kobiety są spokrewnione

O tym pisaliśmy: Ivan Komarenko nareszcie opublikował piosenkę, na którą czekali fani. O czym jest to przesłanie?