Jak podaje portal "Pikio", Kancelaria Prezydenta odniosła się w wydanym oswiadczeniu do zakażenia koronawirusem, które mogło mieć miejsce w czasie pokampanijnego spotkania z Andrzejem Dudą w jednym z polskich miast.

Oświadczenie Kancelarii Prezydenta

Państwowy Inspektorat Sanitarny w Przysusze poprosił o zgłoszenie się wszystkich osób z objawami zakażenia koronawirusem, które brały udział w pokampanijnym spotkaniu z Andrzejem Dudą w Odrzywole w 13 lipca.W odniesieniu do tego komunikatu Kancelaria Prezydenta zdecydowała się wydać oświadczenie.

onet.pl

We wskazanym spotkaniu brały udział dwie osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2. "Kancelaria Prezydenta postępuje w tej sprawie zgodnie z zalecaniami GIS i jeżeli u uczestników spotkania pojawią się jakiekolwiek symptomy choroby, na pewno będą zgłaszać się do służb sanitarnych" - poinformował dyrektorarcin biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna.

Państwowy Inspektorat Sanitarny w oficjalnym komunikacie wskazał, że obecność na spotkaniu z Andrzejem Dudą 13 lipca zakażonych osób mogło stanowić zagrożenie dla poostałych uczestników.

YouTube

Objawy koronawirusa

Do objawów, które powinny wzbudzić niepokój należą: gorączka (przekraczająca 38 stopni), uciążliwy kaszel, duszności, poczucie zmęczenia, bóle mięśni, a także utrata węchu i smaku.

Biorący udział w wymienionym spotkaniu powinni skontaktować się z Sanepidem. Mogą to zrobić telefonicznie, dzwoni ąc pod numer: 48 675 24 22, 48 675 23 37, 798 949 391 lub 798 875 743. Można także skontaktować się za pośrednictwem poczty e-mailowej: przysucha@psse.waw.pl.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Pojawił się najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia na temat koronawirusa. Jak dziś, 24 lipca, wygląda sytuacja w naszym kraju

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobieta wybrała się do restauracji Magdy Gessler. Kiedy zobaczyła rachunek nie mogła uwierzyć własym oczom. Wszystko opisała w Internecie

O tym się mówi: Wciąż szerzy się metoda sprzedaży samochodów od tzw. „Niemca”. Ministerstwo Finansów ostrzega, problemy mogą wyjść długo po zakupie