Pojawiły się ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczące gwałtownych i niebezpiecznych zjawisk pogodowych, które mogą dziś przechodzić nad naszym krajem.

Kto powinien najbardziej uważać?

Jak podaje portal pogoda.wp.pl najbardziej zagrożeni są mieszkańcy czterech województw Polski. Na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego, możliwość wystąpienia burz wynosi praktycznie 85%.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zadecydował o wydaniu ostrzeżenia pierwszego stopnia. Oznacza to, że na terenach objętych ostrzeżeniem mieszkańcy mogą spodziewać się zjawisk pogodowych, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia, a także powodować dość poważne straty materialne.

Wydane ostrzeżenia obowiązują od dziś, od godziny 7:30, do jutra do godziny 8:30. W tym czasie mieszkańcy terenów objętych ostrzeżeniem powinni szczególnie uważać.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Podczas burz, zapowiadanych przez IMGW mogą wystąpić także obfite opady deszczu, które mogą wynieść nawet 35 milimetrów. Nie jest wykluczone także pojawienie się silnych porywów wiatru. Miejscami może on osiągnąć prędkość nawet 65 km/h.

Pamiętajmy, aby obserwować pogodę i racjonalnie dopasowywać do niej swoje plany. Podczas burz nie wolno chować się pod drzewami, czy też pod konstrukcjami, które nie są stabilne.

Pamiętajmy, aby pochować z tarasów i balkonów wszystkie ruchome rzeczy, które mogą zostać zwiane przez wiatr i spowodować uszkodzenia lub też narazić czyjeś zdrowie i życie.

Jak informował portal "Życie": JAKA NA CO DZIEŃ JEST KINGA DUDA? GŁOS NA TEMAT CÓRKI PREZYDENTA ZABRAŁA JEJ KOLEŻANKA

Przypomnij sobie: RCK APELUJE DO MILIONÓW POLAKÓW O PILNĄ POMOC. KAŻDA SEKUNDA JEST NA WAGĘ ZŁOTA, WIELE OSÓB W POTRZEBIE

Portal "Życie" pisał również: CZY PRZEWIDYWANIA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO TYM RAZEM OKAŻĄ SIĘ TRAFNE? JAKIE WIEŚCI MA DLA NAS JASNOWIDZ? JEGO WIZJE SĄ ZASKAKUJĄCE