Jak podaje portal „Pikio”, Jadwiga Emilewicz przedstawiła oficjalne stanowisko rządu w sprawie powrotu handlu w niedziele. Może się ono nie spodziewać wielu obywatelom naszego kraju.

Niedziele handlowe

Wicepremier i Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz nie pozostawiła złudzeń, co do ewentualnego zniesienia zakazu handlu w niedziele. Emilewicz potwierdziła, że rząd nie bierze w ogólę pod uwagę wprowadzenie takiego rozwiązania.

„Dziś nie rozważamy takiego scenariusza. Co więcej, […] stan konsumpcji, jaki osiągamy dziś, jest porównywalny z tym, co mieliśmy na początku roku, przed pandemią. Dzisiaj zatem nie widzimy konieczności […] aby ten zakaz był zniesiony. […] Ale, oczywiście, analizujemy na bieżąco rynek” – poinformowała Jadwiga Emilewicz.

Zapewniła również, że rząd systematycznie prowadzi analizy rynku, co może oznaczać, że kiedy zaistnieje taka potrzeba decyzja może zostać zmieniona.

YouTube

Stanowisko Polskiej Izby Handlu

Za zniesieniem obowiązującego obecnie zakazu handlu w niedziele, Rada Przedsiębiorczości, a także Polska Izba Handlu stoją na stanowisku, że prawo powinno zostać w tym zakresie zmienione. Apelują o to od dawna, ale teraz podkreślają, że w związku w pandemią koronawirusa i jej negatywnymi skutkami, zdjęcie zakazu przyniosłoby wiele korzyści.

„Niedziele handlowe rozładowałyby ruch w galeriach. Dziś to sobota jest najbardziej przeładowanym dniem. Po przywróceniu handlu w niedzielę ruch w ten dzień rozładowałby się w naturalny sposób. Chodzi o odpowiedzialność za zdrowie Polaków i poczucie bezpieczeństwa konsumentów” – przekonywał w rozmowie z portalem „Wprost” Marcin Czyczerski, prezes CCC.

Za zniesieniem zakazu handlu w niedziele opowiada się też połowa Polaków, na co wskazują wyniki sondażu przeprowadzonego w ostatnich tygodniach.

YouTube

A wy, jesteście za zniesieniem zakazu?

To też może cię zainteresować: Już od lipca wchodzi w życie zmiana dla osób, które korzystają z węgla do ogrzewania domu. Powinni się z tym zapoznać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maryla Rodowicz szczerze wyznała o swoim związku z polskim reżyserem. Jaki był dla niej ojciec jej dzieci

O tym się mówi: Takiego SMS-a otrzymały już tysiące Polaków. Chwila nieuwagi może nas słono kosztować