Będzie burzowo i niebezpiecznie – pod znakiem gwałtownym zjawisk pogodowych upłynie środa w wielu regionach Polski. IMGW wydało specjalne alerty pogodowe dla czterech województw. Południe Polski musi przygotować się na burze, grad i silny wiatr!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po raz kolejny informuje mieszkańców Polski o nadciągających gwałtownych zjawiskach pogodowych. Aura w środę nie będzie najlepsza szczególnie dla południowych regionów naszego kraju.

IMGW na bazie swoich prognoz wydało ostrzeżenia i to drugiego stopnia aż dla czterech województw na południu Polski. Chodzi o Śląskie, Małopolskę, Podkarpacie i ziemię świętokrzyską.

IMGW wydał specjalne alerty pogodowe dla czterech województw. Trzeba przygotować się na trudną pogodę, będzie niebezpiecznie!

Na tych terenach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidział wystąpienie burz z ulewami. Może spaść do 30 mm na metr kwadratowy, a lokalnie nawet do 500 mm. Wiatr będzie szczególnie silny i będzie wiać do 90 kilometrów na godzinę. To jednak nie wszystko – lokalnie może spaść również grad. Zdaniem meteorologów, pewność wydanych prognoz sięga do 80 proc.

Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują we wspomnianych regionach od środy od godziny 10 rano do czwartku do godziny 6 rano.

Czym jest ostrzeżenie drugiego stopnia w skali IMGW? Oznacza pojawienie się niebezpiecznych zjawisk pogodowych, które mogą sprawiać zagrożenie życia i zdrowia ludności, a także wyrządzić duże szkody materialne.

Warto zatem zabezpieczyć samochody, ogrody i posesje, a samemu unikać zagrożenia pozostając w domu lub schować się we wnętrzu np. sklepu, jeśli burza zastanie nas podczas zakupów czy spaceru.

Przypomnij sobie o… MATKA ROBERTA BIEDRONIA W ZASKAKUJĄCYCH SŁOWACH O KINDZE DUDZIE. CZY PONIESIE KONSEKWENCJE?

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RYNEK PRACY MA POWAŻNE PROBLEMY. KOGO SZUKAJĄ NAJBARDZIEJ I CO TO OZNACZA DLA SZUKAJĄCYCH PRACY

Portal Życie pisał również o… BYŁ WIELKĄ GWIAZDĄ "IDOLA" I NAGLE ZNIKNĄŁ. JAK TERAZ ŻYJE SZYMON WYDRA