O kontrowersyjnej wypowiedzi ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego zrobiło się głośno, gdy pod koniec maja zachęcił do pracy przy zbiorach owoców i warzyw przebywających masowo na przymusowej ogólnopolskiej kwarantannie nauczycieli. Szef resortu zapytany o przymus przeprowadzania o pracowników sezonowych z zagranicy testów na koronawirusa, gdy nauczyciele i lekarze nie mogą na nie liczyć Ardanowski miał powiedzieć w radiu RMF FM, że nauczyciele mają pomóc rolnikom w zbiroach.

To wywołało szeroką dyskusję w mediach, a sam Aradnowski przepraszał za niefortunną wypowiedź, a głos w tej sprawie zabrał nawet premier Mateusz Morawiecki. Jak wyliczył portal money.pl, gdyby nauczyciele zaangażowali się w prace przy zbiorach mogliby zarobić znacznie więcej niż w swojej regularnej pracy.

Minister Ardanowski postanowił dać przykład i obracając sytuację na swoją korzyść dał się sfotografować na polu truskawek podczas zbiorów. Zdjęcia z tego wydarzenia się dostępne na Facebooku polityka.

Nie był jednak sam – zaangażował również bydgoską kurator oświaty i pracowników resortu rolnictwa. Wszyscy przekonywali, że to najlepszy przykład zaangażowania dla młodzieży.

- Jednym z elementów programu wychowawczego szkoły jest szerzenie idei wolontariatu. Pomoc rolnikom może pozwolić dzieciom na wykazanie się. Najlepszym nauczycielem jest przykład. Jeżeli nauczyciele będą dawali przykład zachowań polegających na pomocy drugiemu człowiekowi, to będzie to najlepsza lekcja wychowawcza – miała powiedzieć kurator oświaty z Bydgoszczy.

Ardanowski zaatakował bezpośrednio Sławomira Broniarza

- Przeszedł siebie m. in. Sławomir Broniarz, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, który wydał oświadczenie, w którym domaga się wręcz przeprosin za apel do nauczycieli o pomoc rolnikom. No cóż, ten zaangażowany politycznie akolita Platformy Obywatelskiej okazując pogardę pracy polskich rolników, chciał mocno zaszkodzić wizerunkowi pedagogów, skłócając ich z ludźmi ciężko pracującymi na roli – powiedział w mocnych słowach szef resortu rolnictwa.

Mój apel o pomoc rolnikom przy zbiorach owoców spotkał się z różnym przyjęciem. Wiele osób nie widziało w nim nic...

Gepostet von Jan Krzysztof Ardanowski Poseł na Sejm RP am Mittwoch, 10. Juni 2020

Może zainteresuje Cię to: MINIONA NIEDZIELA NIE NALEŻAŁA DO SPOKOJNYCH. CZY DZIŚ ISTNIEJE SZANSA NA POPRAWĘ POGODY? GDZIE BĘDZIE BURZA

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE