Jak podaje „Super Express”, wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku seniorzy będą mogli cieszyć się dodatkowym zastrzykiem gotówki. Obóz rządzący zapewnił, że zaplanowane na przyszły rok wypłaty czternastych emerytur nie są zagrożone.

Czternastki bez obaw

W rozmowie z „Super Expressem” wątpliwości, co do wypłaty czternastej emerytury rozwiała wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. „Świadczenia dla seniorów nie są zagrożone i będą wypłacone w listopadzie 2021 roku” – powiedział. Wypłatę dodatkowe świadczenia potwierdził także premier.

„Zgodnie z naszą obietnica 14. emerytura będzie wypłacona. (…) Ogromna większość emerytów to ludzie, którzy naprawdę potrzebują największego wsparcia społecznego” – mówił w wywiadzie udzielonym radiu RMF FM Mateusz Morawiecki. Ogłoszono również wysokość dodatkowego, czternastego świadczenia.

YouTube

Wysokość czternastej emerytury

Czternasta emerytura ma wynosić tyle, ile najniższe świadczenie emerytalne, które zgodnie z zapowiedziami ministerstwa prawdopodobnie będzie wynosić 1300 zł). Pieniędzy niestety nie otrzymają wszyscy seniorzy, za sprawą wprowadzonego kryterium dochodowego.

„Jest jeszcze dużo czasu na realizację 14-tki. Zajmowaliśmy się ostatnio tarczami antykryzysowymi, wkrótce będziemy procedować 14-tą emeryturę” – powiedział Stanisław Szwed. Zatem już wkrótce możemy spodziewać się większej liczby szczegółów.

YouTube

Myślicie, że uda się rządowi wywiązać z obietnicy czternastej emerytury?

To też może cię zainteresować: Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało specjalny komunikat w sprawie matur 2020. W wielu miejscach egzaminy mogą zostać unieważnione

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nagła decyzja władz. Część obostrzeń zostanie przywrócona, powodem nowe duże ognisko zakażeń

O tym się mówi: Dyskusja w sprawie niedziel handlowych. Czy sklepy będą otwarte znowu w niedziele?