Ministerstwo Edukacji Narodowej wypowiedziało się w temacie plotek krążących wokół unieważnienia matury z języka polskiego. Podobno miało dojść do przecieku zadań z arkusza egzaminacyjnego, przez co uczniowie mieli szansę sprawdzić odpowiedzi w Internecie.

Według informacji Radia Zet, cytowanych przez portal Lelum.pl, stanowisko w tej sprawie określił szef resortu, Dariusz Piontkowski. Wyjaśnił, co się stanie w związku z aferą. Może dojść do unieważnienia egzaminów w wielu miejscach!

Matury 2020: miało dojść do przecieku zadań z języka polskiego. Czy i gdzie egzamin zostanie unieważniony?

Ministerstwo Edukacji Narodowej ma problem z prawdopodobnym wyciekiem zadań maturalnych z języka polskiego przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego w poniedziałek, 8 czerwca. W Internecie można znaleźć żywy dowód na to, że doszło do wydostania się treści egzaminu, co świadczy o przecieku.

Przełożona ze względu na epidemię koronawirusa matura 2020 roku rozpoczęła się w poniedziałek 8 czerwca i od razu wiąże się z wielkim skandalem.

Uczniowie, zgodnie z tradycją, rozpoczęli matury od egzaminu z języka polskiego. Okazuje się, że ze względu na przeciek wyniki egzaminu mogą zostać unieważnione i test uczniowie będą musieli napisać jeszcze raz!

źródło: Pixabay

- Sprawę ewentualnego wycieku tematów maturalnych z języka polskiego przekazaliśmy policji. Jeżeli dojdzie do unieważnienia egzaminu, to tylko w tych miejscach, gdzie uczniowie mieli wcześniej dostęp do tematów – powiedział mediom Dariusz Piontkowski.

Zgodnie z tym, co przekazuje portal na natemat.pl, „Wesele”, które było głównym tematem egzaminu z języka polskiego było wyszukiwane jako najczęstsza fraza wśród uczniów na Podlasiu już o godzinie 6.30 rano w poniedziałek, na 2,5 godziny przed rozpoczęciem testu.

Polityk przekazał w TVP Info, że uczciwi maturzyści, którzy nie skorzystali z wycieku informacji nie mają się czego martwić. Jeśli trzeba będzie unieważnić egzaminy to jedynie ich część.

Jak informował portal „Życie”: DYSKUSJA W SPRAWIE NIEDZIEL HANDLOWYCH. CZY SKLEPY BĘDĄ OTWARTE ZNOWU W NIEDZIELE?

Przypomnij sobie: JEST DECYZJA W WAŻNEJ DLA MILIONÓW WIERNYCH SPRAWIE. GIS WYDAŁ KOMUNIKAT

Portal „Życie” pisał również: KRYTERIA OCENIANIA MATURY 2020. CZY BĘDĄ JAKIEŚ ZMIANY? JEST ODPOWIEDŹ MINISTRA