Czerwiec w pełni, co wiąże się z nastaniem nie tylko pięknej, prawie letniej pogody, ale również burzami i niebezpieczną pogodą. Takie uroki lata – chciałoby się powiedzieć, ale aura w najbliższych dniach nie będzie powodem do radości. Czekają nas naprawdę niełatwe chwile!

Synoptycy przekonują, że w najbliższych dniach czeka nas naprawdę niebezpieczna i gwałtowna pogoda. Nad niemal całym krajem pojawią się burze z porywistym wiatrem i mocnymi opadami. IMGW wydało alerty dla wielu regionów!

Po niedzieli załamanie pogody! IMGW wydało alerty, czekają nas gwałtowne burze, będzie niebezpiecznie

Kilka ostatnich dni było niezwykle słonecznych i ciepłych w większości kraju, jednak meteorolodzy IMGW przekonują, że za chwilę ta sytuacja ulegnie zmianie. W piątek z burzami i obfitym deszcze zmagali się mieszkańcy Warmii, Mazur i Podlasia, jednak już wkrótce z gwałtownymi burzami, wiatrem, a nawet gradem spotkają się niemal wszyscy mieszkańcy Polski.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Interia.pl, które cytuje Pikio.pl, pogoda zmieni się nagle w trakcie weekendu. Najpierw będzie wzmagał się wiatr, który może osiągnąć do 70 kilometrów na godzinę, a w nocy pojawią się przelotne opady deszczu. Tak będzie w nocy z sobotę na niedzielę.

Niedziela przyniesie zachmurzenie, przelotne opady deszczu, a na wschodzie Polski meteorolodzy spodziewają się burz. W wielu miejscach kraju pojawi się również grad!

Mocniej padac będzie na północy i zachodzie Polski. Temperatura będzie rozciągać się od 16 do nawet 28 stopni na południu, jednak wiatr i opady skutecznie ją obniżą.

Podczas burz może wiać nawet do 75 km/h. Zatem warto pamiętać o zabezpieczeniu samochodów, ogrodów i posesji, a także uważać na siebie.

Może zainteresuje Cię to: PANUJĄCA SYTUACJA BLOKUJE MOŻLIWOŚĆ ORGANIZACJI TRADYCYJNEGO WESELA. NARZECZENI ZAŁAMUJĄ RĘCE, W INTERNECIE NOWE ZJAWISKO

Zobacz także: DOBRA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH NARZECZONYCH. PADŁA KONKRETNA DATA WZNOWIENIA ORGANIZACJI WESEL I ODMROŻENIA BRANŻY ŚLUBNEJ

Portal "Życie" informował o: NARZECZENI NIE TAK WYOBRAŻALI SOBIE DZIEŃ SWOJEGO ŚLUBU. NIESPODZIEWANIE POJAWIŁA SIĘ NA NIM DRUGA PANNA MŁODA