Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych wiadomości dla Polaków. W piątek rano pojawił się nowy komunikat dotyczący bilansu zachorowań, zgonów i osób wyzdrowiałych z COVID-19.

Całkowity bilans zdiagnozowanych pozytywnie przypadków koronawirusa to na piątek, 5 czerwca dokładnie 25 177 osób. Zmarło do tej pory 1127 osób, z czego większość to osoby starsze, z chorobami współtowarzyszącymi. Jest jednak dobra wiadomość – do 12 410 zwiększyła się liczba pacjentów, którzy wyzdrowieli z COVID-19.

Po raz kolejny najwięcej nowych przypadków wykryto w województwie śląskim – to aż 81 osób. 15 osób chorych zdiagnozowały służby sanitarne województwa małopolskiego, ośmiu nowych chorych pojawiło się w województwie opolskim, siedmiu kolejnych pacjentów z COVID-19 znaleziono na Dolnym Śląsku, sześć osób chorych pochodzi z województwa podlaskiego.

Po trzy nowe osoby zakażone koronawirusem znaleziono w województwach pomorskim i wielkopolskim, po dwóch w województwie kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim, a po jednej osobie wykryto w województwie lubuskim i warmińsko-mazurskim. Rano podano komunikat o łącznie zakażonych 129 osobach.

Kolejny bilans zostanie podany po godzinie 17.00 na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

10 nowych ofiar koronawirusa. Bilans zwiększył się do 1127 zgonów

Zgodnie z informacją podaną przez Ministerstwo Zdrowia na bazie danych pochodzących z sanepidów, wśród dziesięciu nowych zmarłych są 74-latek z Kozienic, 83-letnia kobieta z Warszawy, 89- i 91-latka z Łodzi. W Gdańsku zmarł 94-letni mężczyzna, w Raciborzu aż cztery osoby: 73-letni mężczyzna, 64-letni mężczyzna i dwie kobiety 84-latka i 67-latka. W Zawierciu odnotowano zgon 60-letniej kobiety.

- Większość osób miała choroby współistniejące – czytamy w komunikacie.

Obecnie w szpitalach przebywa 2085 osób, kwarantanną objęto 81 244 osoby, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 19 274 osoby.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: GDZIE LATEM BĘDZIE MOŻNA ZAPARKOWAĆ PRZY PLAŻY? ZNANE SĄ JUŻ STAWKI OPŁAT

Jak informował portal Życie: MADZIA Z ZESPOŁU "PIĘKNI I MŁODZI" "ZAŚWIECIŁA" BIELIZNĄ NA WAŻNEJ UROCZYSTOŚCI WŁASNEJ CÓRKI. NIE UMKNĘŁO TO UWADZE INTERNAUTÓW

Portal Życie pisał również o… IMGW WYDAŁO ALERTY, POLACY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. POGODA ZMIENI SIĘ GWAŁTOWNIE, METEOROLODZY OSTRZEGAJĄ