Prezydent Andrzej Duda postanowił wdrożyć zupełnie nowy program, który może pomóc Polakom. O co dokładnie chodzi?

Dla kogo ekstra pieniądze?

Prezydent Duda jest pomysłodawcą wprowadzenia nowego zasiłku dla Polaków. Jego kwota, jak informuje portal Pikio.pl ma wynieść 1400 złotych. Prace przy nowym zasiłku przebiegły ekspresowo, bowiem projekt trafił już do Sejmu.

Jak się okazuje, nowy zasiłek jest skierowany do osób bezrobotnych, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej podczas pandemii koronawirusa.

A więc okazuje się, że osoby, które zostały pozbawione dochodu podczas epidemii nie zostaną zostawione przez rząd bez pomocy.

Dodatkowe 1400 złotych będzie przysługiwało przez kolejne 3 miesiące i zostanie wypłacone już w czerwcu. Osoba bezrobotna może więc liczyć na 4200 złotych pomocy od rządu.

Źródło: gratka.pl

Trzeba spełnić kilka warunków

Specjalny zasiłek będą mogły pobierać tylko te osoby, które przed zwolnieniem były zatrudnione na umowę o pracę. Co więcej, ich zwolnienie z pracy musiało mieć miejsce po 31 marca, a przed zwolnieniem obecny bezrobotny opłacał składki z tytułu ZUSu przez minimum 90 dni.

Jest zatem jasne, że zasiłek ten nie jest skierowany do rolników oraz osób, które podczas pracy nie były ubezpieczone.

Jeśli osoba zainteresowana pobiera już inne świadczenie, np. stypendium lub zasiłek dla osób bezrobotnych, na jej konto wpłynie nie 1400 złotych, a różnica pomiędzy tą kwotą, a kwotą świadczenia które obecnie pobiera.

Co więcej, nowe świadczenie nie będzie mogło zostać zajęte przez komornika.

Przypomnijmy, że w projekcie ujęta jest także podwyżka zasiłku dla osób bezrobotnych. Ma on wynieść 1200 złotych przez pierwsze trzy miesiące, a następnie 942,30. Kwoty takie będą wypłacane już od września tego roku.

Źródło: patriot24.net

Zobacz także: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA NIE MA JUŻ WĄTPLIWOŚCI. NIEDŁUGO POJAWIĄ SIĘ NOWE WYTYCZNE

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: SYTUACJA W POLSCE WCIĄŻ NIE JEST NAJLEPSZA. NIEUSTANNIE POJAWIAJĄ SIĘ NOWE OGNISKA KORONAWIRUSA. GDZIE TYM RAZEM