Choć do wakacji został niespełna miesiąc, a dzieci i młodzież i tak przebywają w domach od 16 marca z powodu zamknięcia szkół ze względu na epidemię koronawirusa to zakażonych wciąż przybywa. Znaczna większość rodziców nie zamierza posyłać swoich pociech do szkoły przez strach o możliwe zakażenie groźnym wirusem. Niestety, koronawirus pojawił się w jednej z placówek w Białymstoku. Zarażona pracownica przeszła już testy, które potwierdziły u niej obecność SARS-CoV-2.

Koronawirus w szkole w Białymstoku. Prezydent miasta wydał oświadczenie do pracowników placówki i rodziców

Dyrekcja szkoły w Białymstoku ma obawy ze zdrowotnym bezpieczeństwem dzieci i własnym po tym, jak u jednej z pracownic wykryto zakażenie koronawirusem. Jednak zgodnie z oświadczeniem wydanym przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego na Twitterze, kobieta z SARS-CoV-2 nie miała najmniejszego kontaktu z dziećmi ze szkoły.

Według służb sanitarnych jedenaście osób z jej najbliższego otoczenia znajduje się w kwarantannie. Szkoła i przedszkole obok mają zostać zamknięte, a władze miasta rozsyłają do rodziców informacje na ten temat.

Według dziennikarzy Radia Zet, cytowanych przez portal Lelum.pl, w pierwszym tygodniu po przywróceniu działalności szkół i innych placówek edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych w Białymstoku wróciło do nich zaledwie co piąte dziecko. Jeśli chodzi o dzieci z klas 1-3 na zajęcia wychowawcze uczęszcza tylko 5 proc. uczniów z danego rocznika.

Dziś w Polsce potwierdzono do tej pory 24 395 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego najwięcej w województwie śląskim – 8501.

źródło: Pixabay

Przypomnij sobie o: WHO JEST ZANIEPOKOJONA. W NIEKTÓRYCH KRAJACH EUROPY NIEUSTANNIE PRZYBYWA ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM. CO BĘDZIE DALEJ?

Jak informował portal Życie: ROBERT BIEDROŃ OSTRO O DZIAŁALNOŚCI MINISTRA ZDROWIA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO. CO TAKIEGO POWIEDZIAŁ

Portal Życie pisał również o: ZASIŁEK OPIEKUŃCZY ZOSTANIE PRZEDŁUŻONY? DO KIEDY BĘDZIE MOŻNA SKORZYSTAĆ ZE ŚWIADCZENIA