Jak podaje „Radio Zet”, Łukasz Szumowski zapowiedział we wtorek 19 maja, że w połowie czerwca zostaną uruchomione uzdrowiska. Szef resortu zdrowia dodał również, że kuracjusze będą musieli przejść testy na koronawirusa przed przyjazdem do sanatorium.

Zamrożenie uzdrowisk

Pandemia koronawirusa zamroziła działanie wielu obszarów naszego codziennego życia, także działalności uzdrowisk i sanatoriów. Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski zapowiedział, że zaczną one funkcjonować w połowie przyszłego miesiąca.

Kuracjusze muszą się jednak przygotować na zmiany. „Od 1 czerwca będziemy testowali pod kątem koronawirusa osoby skierowane do uzdrowisk. Od 15 czerwca będziemy uruchamiali te uzdrowiska” – zapowiedział szef resortu zdrowia.

YouTube/TVP Info

Przeprowadzanie badań

Przeprowadzanie badań przed wyjazdem do sanatoriów jest bardzo ważne, bo korzystają z nich przede wszystkim osoby starsze i schorowane. „Chcemy przeprowadzać testy u tych osób, które mają skierowanie do uzdrowisk, żebyśmy wiedzieli, że te osoby, które tam jadą (...) są bezpieczne” – podkreślił minister zdrowia.

Łukasz Szumowski zapowiedział, że „wygaszanie ogniska zachorowań na Śląsku będzie oznaczało jednocześnie coraz mniej nowych przypadków w kraju”, co umożliwia odmrożenie kolejnych obszarów funkcjonowania kolejnego obszaru ochrony zdrowia.

YouTube

Skorzystacie z możliwości pobytu w sanatorium?

To też może cię zainteresować: Polskie szpitale rozpoczynają przyjmowanie pacjentów na zabiegi. Jakie są terminy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie ma już z nami aktora, którego uwielbiały miliony fanów na całym świecie. Dziś smutną informację przekazała najbliższa rodzina