Mimo, że Polacy to jeden z narodów, który poświęca najwięcej czasu na oglądanie telewizji, to w ostatnich latach odnotowano ogromne spadki oglądalności.

Powodem tego z pewnością jest popularyzacja internetu oraz coraz częstsze korzystanie przez widzów z platform VOD.

Planowane zmiany w stajach telewizyjnych mają na celu zachęcić Polaków, aby chętniej oglądali telewizję. Na taki krok zdecydował się między innymi TVN, który postanowił zakończyć emisję dwóch, czołowych seriali.

Jakich zmian możemy spodziewać się na TVN?

Według statystyk opublikowanych w 2020 roku, najpopularniejszymi programami na TVN są "Kuchenne rewolucje", "Milionerzy", "Uwaga!", "Doradca Smaku", a także serial "Na Wspólnej".

Wiele wskazuje na to, że widzowie uwielbiają programy kulinarne. Jak się okazuje, Polacy dużo chętniej oglądają programy informacyjne i teleturnieje niż seriale.

Czy właśnie to spowodowało, że stacja zdecydowała się wprowadzić zmiany?

TVN właśnie zrezygnowało z emisji dwóch, popularnych seriali.

Jakie seriale znikną z TVN?

Stacja TVN podjęła decyzję o zakończeniu emisji dwóch uwielbianych przez widzów seriali. Mimo, że oba paradokumenty cieszyły się dużą popularnością, to ostatecznie zostaną one przeniesione na kanał TVN7.

Konkretnie chodzi o seriale "Szkoła" oraz "19+" opowiadające o melodramatycznych przeżyciach nastolatków. Nie ma jednak większych powodów do niepokoju.

Widzowie, którzy do tej pory chętnie śledzili losy wkraczających w dorosłość studentów oraz afery uczniów, będą mogli zobaczyć już nowe odcinki od 24 lutego.

Poza zmianą kanału, na którym będą emitowane wymienione seriale paradokumentalne, zmieniła się także godzina emisji. Na TVN7 "Szkoła" rozpocznie się o godzinie 18.00.

Zaraz po tym serialu, o godzinie 19:00 będzie można z kolei obejrzeć "19+". Dodatkowo TVN przeniesie również program "Ślub od pierwszego wejrzenia".

Zobacz także: TYCH RESTAURACJI NIE POSTANOWIŁA NA NOGI NAWET MAGDA GESSLER. NAJWIĘKSZE PORAŻKI "KUCHENNYCH REWOLUCJI"

Może zainteresuje Cię to: "ŚLUB OD PIERWSZEGO WEJRZENIA": KRZYSZTOF I PAULINA DOSZLI DO POROZUMIENIA. ROZWODU JEDNAK NIE BĘDZIE

Portal "Życie" poleca: WOW, CO ZA ZMIANA! MAŁGOSIA SOCHA W NOWEJ WERSJI WYGLĄDA OSZAŁAMIAJĄCO