Kubacki wśród swoich kolegów uchodzi za wzór pracy. Wszyscy zgodnie przyznają, że za najmłodszych lat nie był najbardziej utalentowanym ze skoczków.

- Dawid skakał źle, nawet się z niego śmialiśmy trochę. Miał taką dziwną technikę – mówi bez ogródek Maciej Kot, jego kompan z reprezentacji. – Ale jak widać swoją postawą i ciężką pracą udowodnił, że wszystko jest możliwe – dodaje.

To właśnie słowo „praca” pojawia się najczęściej jako odpowiedź na zadawane Dawidowi pytania. I trzeba przyznać, że dochodzi do tego jeszcze cierpliwość – najlepsza forma Polaka przyszła dopiero w wieku 30 lat – czasem skoczkowie myślą już wtedy o końcu kariery!

Nasz rodak na emeryturę się jednak jeszcze nie wybiera, a w tym sezonie będzie walczył o jak najwyższe miejsce i zdobycie Kryształowej Kuli za cały Puchar Świata.

Pomaga mu w tym niewątpliwie kombinezon oraz cały sprzęt. Przeciętny kibic nie zdaje sobie nawet sprawy, jak duże nakłady finansowe są na to przeznaczane.

Koszt kombinezonu, na którym guma pokryta jest specjalnym, przepuszczalnym materiałem oraz nart to około 10 tysięcy złotych – i to tylko za jeden start!

Do tego dochodzą koszty konserwacji oraz przygotowania sprzętu – zwłaszcza nart. Za ich nacinanie, polerowanie i pokrywaniem specjalnym proszkiem trzeba zapłacić każdorazowo ok. 3000 złotych.

Najmniejszy koszt to kask – skoczkowie używają zazwyczaj jednego kasku przez cały sezon. Co więcej, mogą na nim swobodnie dysponować miejscem reklamowym, a dzięki temu dodatkowo zarabiać.

Miejmy nadzieję, że nakłady, jakie ponosi Polski Związek Narciarski, zwrócą się już w ten weekend. Czekają nas bowiem najbardziej emocjonujące zawody w sezonie – Puchar Świata w magicznym Zakopanem!

Portal Życie pisał również o… PRACOWNICY BĘDĄ MOGLI WZIĄĆ NAWET PÓŁ ROKU URLOPU? RESORT ROZWOJU ROZWAŻA WPROWADZENIE REWOLUCYJNEGO POMYSŁU

Jak informował portal Życie: ALE NUMER, NAWET 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH WIĘCEJ MIESIĘCZNIE DO EMERYTURY. CO ZROBIĆ, BY OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE

Przypomnij sobie o… TEN KSIĄDZ DAJE PRZYKŁAD INNYM DUCHOWNYM. ZROBIŁ COŚ JAKO PIERWSZY W POLSCE. „MUSIMY TO BOGACTWO PRZEKAZAĆ NASTĘPNYM POKOLENIOM”