Bank Millenium do końca marca 2020 roku ma w planach przeprowadzenie redukcji etatów. W ramach tego liczba pracowników zostanie ograniczona do nie więcej niz 260 osób. Taka informacja pojawiła się na stronie internetowej NSZZ Solidarność Banku Millenium.

"2 stycznia 2020 r. Bank Millennium na podstawie art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników zawiadomił naszą organizację związkową o okolicznościach dotyczących zamierzonych zwolnień grupowych w okresie 1 lutego 2020 r. do 31 marca 2020 r. w ilości nie więcej niż 260 etatów w podziale na różne grupy zawodowe" - napisał w oficjalnym komunikacie związek zawodowy.

Bank Millenium przejął Euro Bank

W połowie listopada przeprowadzono fuzję Banku Millenium i Euro Banku. Pierwszy z nich przejął wszystkie placówki, pracowników oraz klientów, dzięki czemu stał się szóstym bankiem detalicznym w Polsce pod względem liczby konsumentów. Planowane masowe zwolnienia, o których mowa to efekt tych zmian. Pod koniec kwartału grupa Banku Millenium zatrudniała 8564 osób, w tym 2446 przejętych pod koniec maja 2019 roku od Euro Banku. W tamtym czasie pracownikom nie przekazano żadnych informacji odnośnie redukcji etatów. Dowiedzieli się oni dopiero na początku tego roku. Solidarność zrzeszona w Banku Millennium przed weekendem przekazała, że zwolnienia grupowe zostały już zgłoszone.

Zanim dojdzie do grupowych zwolnień prowadzone będą negocjacje. Pierwsze odbędą się już w najbliższy piątek 10 stycznia. Kolejne spotkania zaplanowane są co tydzień, czyli kolejno 17 i 24 stycznia. Póki co biuro prasowe Banku Millenium nie komentuje sprawy.

To nie pierwszy taki przypadek

Podobne sytuacje miały już miejsce w ubiegłym roku. W kwietniu 2019 do masowych zwolnień doszło w Banku Pekao. Obejmowały one wtedu do 900 pracowników. W czerwcu zwolnienia do 750 przeprowadzono także w Idea Bank.

11 listopada Bank Millenium zakończył proces przejęcia Euro Banku, który należał wcześniej do Societe Generale.

Zobacz także: BANK "ZGUBIŁ" DUŻY PRZELEW OD SWOJEGO KLIENTA. PIENIĄDZE ZNIKNĘŁY, A BANKOWY UMYWAJĄ RĘCE

Może zainteresuje Cię to: NA ZWOLONIENIU LEKARSKIM MOŻESZ NIE DOSTAĆ ANI PENSJI ANI ZASIŁKU. ZMIANY DLA PRACOWNIKÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW OD NOWEGO ROKU

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: IKEA ZAPŁACI MILIONOWE ODSZKODOWANIE POLSKIM RODZICOM. TO NAJWYŻSZA KWOTA W HISTORII