Doktor Riad Haidar był ordynatorem neonatologii w szpitalu w Białej Podlaskiej.Riad Haidar, był także posłem Koalicji Obywatelskiej. Lekarz jest także przyszłym teściem Zosi Słotały.

Kochani, Z ogromnym smutkiem i żalem informuję Was, że decyzją Dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego (radnego...

Gepostet von Riad Haidar am Sonntag, 29. Dezember 2019

Polityczne tło zwolnienia ordynatora

Jak się okazuje, lekarz został zwolniony nagle. Decyzja jaką podjął dyrektor szpitala, ma ponoć wygłos polityczny. Swoje oburzenie w tej sprawie wyraził sam Jurek Owsiak.

Zaledwie półtora miesiąca temu, szpital w Białej Podlaskiej jest kierowany przez nowego dyrektora. Został nim radny Zjednoczonej Prawicy – Adam Chodziński. Co ciekawe, podczas obejmowania posady, dyrektor powiedział, że nie planuje większych zmian w działaniu placówki. Zaledwie miesiąc później zwolnił ordynatora oddziału neonatologii.

Owsiak apeluje do dyrektora szpitala

Sprawa bardzo poruszyła Jurka Owsiaka, który zdecydował się zaapelować do władz szpitala o zmianę swojej decyzji.

Do p. Adama Chodzińskiego, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. (…) Raid Haidar to jeden z najbardziej cenionych neonatologów w Polsce! Posiada ogromną wiedzę specjalistyczną, kształci kolejne pokolenia młodych lekarzy, jego pracy i zaangażowaniu setki tysięcy najmłodszych pacjentów zawdzięcza życie i zdrowie – napisał Owsiak.

Swoja prośbę, Owsiak uzasadnił faktem, że nigdy nie odmawiał pomocy szpitalowi.

Pracuje w nim sprzęt od WOŚP wartości 2,9 mln zł i stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia oddziału. (…) Wielokrotnie odwiedzaliśmy bialski oddział, widzieliśmy jak fantastyczny użytek z darów Fundacji robią zatrudnieni tam specjaliści pod wodzą dr Haidara i zawsze stawialiśmy ten właśnie oddział za wzór wielu innym placówkom w Polsce. Nie bez powodu oddział ten nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, doceniliśmy w ten sposób jego profesjonalizm i światowy poziom.

Jak napisał prezes WOŚP „publiczny system opieki zdrowotnej w Polsce przeżywa dziś zapaść”. Na koniec zadał dyrektorowi szpitala pytanie:

Czy naprawę stać pana na to, by w taki sposób potraktować jednego z najbardziej docenianych lekarzy neonatologów w Polsce? Czy nie igra pan życiem i zdrowiem najmłodszych pacjentów?