Dostawca jednej z firm które zaopatrują sklep sieci Biedronka poinformował o niepokojącym przypadku. Firma Jantex informuje, że w jednym z kurników wykryto nieścisłości. Niestety, firma nie podaje dokładnie o co chodzi.

To co firma ogłosiła to to, że w jednym z kurników na fermie drobiu Gościniak w Rogalniku wykryto „nieścisłości”. Podana została również do wiadomości publicznej lista partii, która nie nadaje się do spożycia. Te partie które nie znajdują się poniżej można bez obaw wykorzystać przy przygotowywaniu wigilijnych potraw.

Serie produktu, które należy zwrócić sklepowi do utylizacji to:

Jaja z chowu ściółkowego L 10 marka Moja Kurka:

data minimalnej trwałości: 30.12.2019, numer partii: PJS23,

data minimalnej trwałości: 01.01.2020, numer partii: PJS23,

data minimalnej trwałości: 03.01.2020, numer partii: PJS23.

Jaja z chowu ściółkowego M 10 marka Moja Kurka:

- data minimalnej trwałości: 01.01.2020, numer partii: PJS23.

Jaja z chowu ściółkowego M 20 marka Moja Kurka:

- data minimalnej trwałości: 01.01.2020, numer partii: PJS23.

Produkty, które znajdują się na liście powinno zwrócić się do sklepu w którym dokonano zakupu lub do każdego marketu sieci Biedronka. Produkt powinien posiadać etykietę, by można było ustalić czy rzeczywiście jest to felerna partia owej firmy.

Nie wiadomo, co jest tego przyczyną. Najprawdopodobniej, jajka zatrute są pałeczkami salmonelli. Jest to bakteria, która może być odpowiedzialna za zatrucia pokarmowe. Choroba zazwyczaj rozprzestrzenia się do przewodu pokarmowego i do niego się ogranicza, możliwe jest jednak również zarażenie sepsą, zakażenie narządów wewnętrznych lub stawów.

Portal Życie pisał również o… RZĄDZĄCY CHCĄ POWSTANIA KOLEJNEGO WOJEWÓDZTWA W POLSCE. CZY PLAN KACZYŃSKIEGO SIĘ POWIEDZIE

Jak informował portal Zycie: NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANY SERIAL W TYM ROKU NA PODSTAWIE POWIEŚCI POLAKA. CZY WARTO OBEJRZEĆ „WIEDŹMINA”

Przypomnij sobie o… PIĘKNE ZAKOŃCZENIE WZRUSZAJĄCEJ HISTORII JOANNY MAZUR. JAK ZMIENIŁO SIĘ JEJ ŻYCIE PO „TAŃCU Z GWIAZDAMI”