Tropikalny cyklon „Sebastian” dał się już we znaki mieszkańcom Wielkiej Brytanii. Jak podaje Fakt, teraz przesuwa się w stronę Polski i wytraca już swoją pierwotną moc, jednak nadal przyniesie do naszego kraju poważne załamanie pogody.

Kiedy cyklon dotrze nad Polskę zamieni się w silny niż. Poskutkuje on bardzo obfitymi opadami deszczu i porywistym wiatrem, a niedługo potem zaczną się opady śniegu. Temperatura znacząco spadnie. Od piątku można się spodziewać od 1 do 4 stopni w całym kraju. Chociaż będą to nadal temperatury dodatnie, to w związku z bardzo silnym wiatrem, temperatura odczuwalna będzie znacznie niższa, wynosząca nawet około -6 stopni.

Cyklon „Sebastian” dotrze do Polski w piątek w nocy z 29 na 30 listopada. Jego wpływ będziemy odczuwać do poniedziałku 2 grudnia. Najbardziej „Sebastian” da się we znaki mieszkańcom północnej Polski. Najmocniej jego siłę poznają mieszkańcy Trójmiasta, Olsztyna, Suwałk i Elbląga.

Po weekendzie Polska przestanie być po wpływem cyklonu, ale nie znaczy to, że zrobi się dużo cieplej. Meteorolodzy zapowiadają,  że od wtorku możemy liczyć na liczne przejaśnienia, a nawet słońce. Jednak będą im towarzyszyć niskie temperatury.

Na początku przyszłego tygodnia w ciągu dnia termometry będą wskazywać około 1 stopnia w całym kraju. W nocy temperatura może dochodzić do -11 stopni. Być może to oznacza, że w tym roku czeka nas zimna i śnieżna zima, której nie doświadczyliśmy w Polsce już od lat.

Przypomnij sobie o… NADCIĄGA WYJĄTKOWO SUROWA ZIMA. OTO NAJBARDZIEJ WIARYGODNA PROGNOZA POGODY WEDŁUG IMGW

Jak informował portal Życie: PIERWSZY ŚNIEG SPADŁ W POLSCE. MAMY ZDJĘCIE, KTÓRE JEST HITEM INTERNETU!

Portal Życie pisał również o… TO WIDEO ROZCZULI KAŻDEGO. MŁODY LEKARZ ZNALAZŁ SPOSÓB NA USPOKOJENIE DZIECKA W TRAKCIE BADANIA [WIDEO]