Ostatnio coraz bardziej popularna staje się dieta wegetariańska. W wielu restauracjach dostępne są różne kombinacje bezmięsnych potraw. Nic dziwnego, że wegetarianie doczekali się także własnych fast-foodów.

Wiele jest przyczyn tego, że ludzie przestają jeść mięso. Dla jednych, głównym powodem są kwestie etyczne, a dla innych po prostu zdrowy tryb życia. Często też rezygnacja z mięsa w diecie jest konieczna, po aby uniknąć określonych chorób.

Jedno jest pewne, nawet ci, którzy stawiają na wege dania, nie chcą rezygnować ze swoich ulubionych potraw. Szukają za to kombinacji warzyw i innych przypraw, które zastąpią im mięso.

Często takie poszukiwania im się doskonale udają. A potrawy bezmięsne, dość, że smakują tak ja te z nim w składzie, zazwyczaj też wyglądają podobnie.

Ostatnio, na rynku gastronomicznym pojawiły się wegetariańskie fast-foody. Miłośnicy tych przysmaków wcale nie muszą z nich rezygnować, nawet jeśli nie jedzą mięsa.

Dietą wegetariańską zaczęły się także interesować bary szybkiej obsługi, czy kąciki gastronomiczne m.in. na stacjach benzynowych.

Koncerny takie jak np. Orlen maja w swojej ofercie potrawy wege, w tym także wege hot-dogi. Takie specjały można znaleźć także w Ikei.

W ślad za Orlenem poszła też Żabka, która serwuje bezmięsne fast-foody. Z kolei Lotos jest na etapie testowania wegetariańskich specjałów.

I choć dla wielu przedsiębiorców wprowadzanie takich produktów to nowość, decydują się oni na ułatwienie życia wegetarianom. Dzięki temu, obrońcy zwierząt mogą zjeść swój ulubiony posiłek w wersji takiej jakiej chcą, bez obaw, że będą musieli obejść się smakiem.

Chcesz poznać najnowsze działania ekologów w sprawie zwalczania wszechobecnego plastiku? Przeczytaj ten artykuł: EKSPERCI OPRACOWALI „ODKURZACZ” WYŁAWIAJĄCY ŚMIECI Z RZEK. CZY BĘDZIE TO „ZŁOTY ŚRODEK” W WALCE Z ZANIECZYSZCZENIEM ŚRODOWISKA?

Dowiedz się także jaki rekord sprzedaży fast-foodów pobił ostatnio znany koncern: STACJA BENZYNOWA, KTÓRA BIJE REKORDY! AŻ TRUDNO UWIERZYĆ NA CZYM

Weronika Wojciechowska