Wszystko wskazuje na to, że na warszawskich ulicach nieprędko pojawią się rowery miejskie. Odkąd Nextbike Polska, firma zajmująca się obsługą wypożyczalni rowerów w Warszawie, złożyła wniosek o upadłość, miasto nie może znaleźć następcy operatora Veturilo.

Jak informuje portal Wawa Info, pomóc miał przetarg tymczasowy, jednak problem znów daje się we znaki. Przez zakaz wypożyczania rowerów miejskich, który obowiązywał od 1 kwietnia do 5 maja 2020 przez pandemię, firma nie przetrwała trudnego okresu.

Miasto ogłosiło przetarg na następcę Nextbike, zgłosiła się jedynie Marfila S.L., jednak zaproponowała wyższą stawkę niż maksymalna kwota, którą może zapłacić miasto.

Rowery. Źródło: Youtube
Rowery. Źródło: Youtube

Co dalej z rowerami w Warszawie?

Najpierw podjęto decyzję o przesunięciu rozstrzygnięcia przetargu. Teraz wciąż brakuje jednak informacji, co dalej. Jeśli miasto nie zdecyduje się na ofertę uczestnika przetargu, Veturilo zabraknie wiosną na ulicach Warszawy.

Już teraz pewne jest, że nie ma mowy o modernizacji aplikacji mobilnej dla uczestników Veturilo, nie wiadomo też, co będzie dalej z rowerami miejskimi.

Rzecznik warszawskiego ZDM liczy na to, że Warszawa znajdzie środki, by przyjąć ofertę hiszpańskiej firmy, która gotowa jest zostać następcą Nextbike.

Rzeczniczka warszawskiego ratusza, Karolina Gałecka, podkreśla, że władzom Warszawy zależy na zapewnieniu mieszkańcom stałego dostępu do rowerów miejskich.

Sprawa pozostaje otwarta.

Jak informował portal „Życie”: MEDIA OBIEGŁA SENSACYJNA WIADOMOŚĆ. EDYTA GÓRNIAK W GRZYWCE W ODCINKU "THE VOICE OF POLAND". TABLOIDY OSZALAŁY

Portal „Życie” pisał również o: W PROGRAMIE "ROLNIK SZUKA ŻONY" CORAZ WIĘCEJ ROMANTYCZNYCH SCEN. MACIEJ I ILONA WYBRALI SIĘ NA RANDKĘ. WIDAĆ, ŻE MAJĄ SIĘ KU SOBIE

Jak informował również portal „Życie”: TO JUŻ OFICJALNE, PO DŁUGICH OBRADACH RZĄDZĄCY ZADECYDOWALI. NADCHODZĄ SPORE ZMIANY, KTÓRE POLACY ODCZUJĄ JUŻ ZA TYDZIEŃ