Niepokojące wieści o koronawirusie wprost z Warszawy. Sytuacja w stołecznej służbie zdrowia jest wręcz zatrważająca... Brakuje lekarstwa, a szpitale otrzymują ich o wiele mniej niż zamówili. Zgromadzone środki wystarczają na leczenie zaledwie kilku pacjentów. To prawdziwy dramat!

Jak wiadomo, sytuacja epidemiologiczna w Polsce od niemalże dwóch miesięcy wygląda naprawdę źle. Mimo że od kilku dni liczba zakażeń spada i daleka jest od pobitego rekordu (niemal 28 tysięcy zakażeń), to jednak wykonuje się niemal dwukrotnie mniej testów, zatem realna liczba przypadków zakażeń koronawirusem prawdopodobnie jest większa.

Polska służba zdrowia jest na granicy wytrzymałości - brakuje miejsc w szpitalach, respiratorów, tlenu czy personelu. Jak się okazuje, brakuje także lekarstw!

Lekarstw starcza na zaledwie kilku pacjentów...

Jak donosi portal TVN24 Warszawa, stołeczne szpitale otrzymują o wiele mniej dawek leku zmniejszającego dolegliwości zakażenia koronawirusem niż zadeklarowana w zamówieniu liczba.

Przykładem jest szpital w Międzylesiu, gdzie złożono zamówienie na 1000 dawek leku, a otrzymano... zaledwie 16. Wedle obliczeń burmistrza Woli taka dawka starcza na 3 pacjentów! To naprawdę przerażające!

fot. screen youtube