Ważne informacje wprost z Warszawy. Prezesi spółdzielni mieszkaniowych nie zgadzają się na nowy sposób naliczania opłat za śmieci, który ma wejść w życie już niebawem. O co chodzi?

Jakiś czas temu pisaliśmy o planowanych zmianach, jakie chcą wprowadzić Radni Miasta. Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy poinformował, że kwota za wywóz śmieci będzie zależna od tego, ile wody zostanie zużyte przez rodzinę.

Przyjętą stawką jest 12,73 zł za metr sześcienny wody, a zmiany miały zacząć obowiązywać już od 1 grudnia. Pojawił się jednak sprzeciw.

Spółdzielnie mieszkaniowe nie zgadzają się na takie warunki

Według prezesów spółdzielni mieszkaniowych taki system jest bardzo niesprawiedliwy i mocno obciąży duże rodziny, gdzie zużycie wody jest większe.

Ponadto, właściciele dużych blokowisk będą zmuszeni do zatrudnienia nowych pracowników, aby wyliczać rachunki dla poszczególnych rodzin w blokach, gdyż nowy system oznacza naprawdę sporo pracy podczas ustalania kosztów.

- Przerzucanie na nas kosztów liczenia opłat za śmieci jest niesprawiedliwe. (...) – twierdzą właściciele warszawskich spółdzielni.

fot. https://www.tvp.info/

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NOWE OBOSTRZENIA WŁAŚNIE WESZŁY W ŻYCIE. SIEĆ BIEDRONKA WYSZŁA NAPRZECIW KLIENTOM I ZMIENIŁA GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW. KIEDY MOŻNA ROBIĆ ZAKUPY