Najnowsze wieści prosto ze stolicy. Zaskakująca sytuacja w warszawskich szkołach - rodzice masowo wypisują dzieci z lekcji religii. Tak dużego spadku jeszcze nie było! O co chodzi?

Jak donosi portal haloursynow.pl, w warszawskiej dzielnicy Ursynów dokonano porównania liczby dzieci chodzących na lekcje religii teraz, a w latach ubiegłych. Od samego września 2020 zostało wypisanych kilkaset osób!

Efekt strajków?

Jak wynika z najnowszych danych, od początku roku szkolnego z lekcji religii wypisano aż 316 uczniów, co stanowi spadek o niemalże 4 procent!

Jak tłumaczy dyrektor jednej z ursynowskich szkół podstawowych, jest to wynik trwających na ulicach miast polskich strajków, a także niewygodnymi faktami z życia kościoła raz po raz wypływających na światło dzienne.

-(…) Nie dziwię się, że tak wielu rodziców wypisuje dzieci z religii, bo już dawno w Polsce nie należy ona do sfery ducha, ale polityki - mówi pani dyrektor jednej ze szkół podstawowych.

Rodzice w zdecydowanej większości podzielają zdanie pani dyrektor, twierdząc, że religia ma zbyt wiele wspólnego z polityką.

fot. https://www.haloursynow.pl/