Ważna informacja dla niemalże wszystkich mieszkańców Warszawy! Niedawno Rada Warszawy poszerzyła strefę płatnego parkowania w stolicy. Teraz zaś te miejsca będą usuwane – w dwóch dzielnicach będzie nawet 50 procent mniej miejsc! O co chodzi?

Niedawno pisaliśmy o tym, że władze miasta rozszerzyła strefę płatnego parkowania na Woli, Pradze - Północ, Żoliborzu i Ochocie. Podniesiono także wysokość kary za nieuiszczenie opłaty za parkowanie w tych miejscach z 50 zł do 250!

Niebawem pojawiły się zarzuty od Prokuratury Okręgowej, że podjęte decyzje są niezgodne z prawem - nie posiadały odpowiedniej opinii, nie powinno być także tak drastycznej zmiany w związku z opłatą.

Miejsca parkingowe zostaną usunięte

Jak podaje portal warszawawpigulce.pl w związku z powyższym na Ochocie oraz Żoliborzu zostanie usunięte niemal 50% miejsc ze stref płatnego parkowania.

Na ulicy Trentowskiego zmniejszona zostanie liczba z 24 samochodów do 2, na placu Henkla zaś z 30 na... 0! Ostatnią ulicą jest ul. Wyspiańskiego, gdzie obecnie jest 120 miejsc, a zostaną 64.

fot. https://warszawawpigulce.pl/

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NOWE OBOSTRZENIA WŁAŚNIE WESZŁY W ŻYCIE. SIEĆ BIEDRONKA WYSZŁA NAPRZECIW KLIENTOM I ZMIENIŁA GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW. KIEDY MOŻNA ROBIĆ ZAKUPY