Nieprawdopodobne wieści wprost z Warszawy. Nowy patron Dworca Wschodniego wywołał ogromne poruszenie. Mieszkańcy miasta protestowali, nie kryli swojego oburzenia – kto jest zatem jego patronem?

Wczoraj, 10 listopada odbyła się uroczystość nadania nowego patronatu dla Dworca Wschodniego – jest nim Roman Dmowski. Na ceremonii odsłonięto pamiątkową tablicę oraz fotografię polityka.

Wybór takiego patronatu był decyzją PKP, Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Okazuje się, że nie wszystkim spodobała się ta inicjatywa...

Protesty i niezadowolenie

Jak podaje Super Express, podczas oficjalnej uroczystości zjawiło się kilkadziesiąt przeciwników, którzy przypominali, że Dmowski był przeciwnikiem praw kobiet. W związku z tym – w nawiązaniu do trwających strajków - protestowano również i w tej sprawie.

Władze miasta także nie kryły zaskoczenia – Anna Nehrebecka-Bryczewska, szefowa komisji nazewnictwa podkreśliła, że nikt z rządu nie kontaktował się z nią w tej sprawie, choć to samorządowcy powinni podejmować takie decyzje.

fot. se.pl

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: RAFAŁ TRZASKOWSKI WYSZEDŁ NAPRZECIW STOŁECZNYM PRZEDSIĘBIORCOM. OPŁATA DLA HANDLOWCÓW ZOSTAŁA ZMNIEJSZONA NIEMALŻE DO ZERA. TERAZ WYNOSI TYLKO 1 GROSZ