Najnowsze informacje wprost z Warszawy. Od wczoraj, 28 października trwa transport czołgów, które podążają w stronę Warszawy... Mieszkańcy zaczynają się niepokoić i obawiają się najgorszego. Co to oznacza? MON wyjaśnia.

Jak wiadomo, od czwartku, 22 października codziennie w Warszawie, ale i na ulicach setek innych miast w Polsce trwają liczne strajki kobiet, w których bierze udział kilkadziesiąt tysięcy Polaków.

Demonstracje są odpowiedzią na decyzję Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Czołgi na ulicach?!

Premier Mateusz Morawiecki ostatnio wydał zarządzenie pojawienia się na ulicach miast Żandarmerii Wojskowej, a wczoraj widziano, jak czołgi w dużej ilości były transportowane w stronę Warszawy. Czy to oznacza, że pojawią się na ulicach?

Jak wynika z informacji przekazanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej, na szczęście czołgi transportowane są w innym celu - były używane podczas ćwiczeń na poligonie.

- Przemieszczenia mają związek zakończonymi ćwiczeniami LAMPART-20, które miały miejsce na poligonie w Nowej Dębie. Uczestniczący w ćwiczeniu żołnierze oraz sprzęt 21 Brygady Strzelców Podhalańskich wracają do rodzimych garnizonów - uspokaja wydział prasowy Centrum Operacyjnego MON.