Ważne informacje dla niemalże wszystkich mieszkańców Warszawy! Jakiś czas temu Rada Warszawy zapowiadała wprowadzenie kilku zmian, lecz padły na nią skargi. Teraz sprawą zajmuje się prokuratura. O co chodzi?

Niedawno pisaliśmy o tym, że Rada Warszawy wprowadziła w życie nowe zasady - było to rozszerzenie strefy płatnego parkowania na Woli oraz Pradze - Północ oraz wzrost kwoty za brak uiszczenia opłaty za parkowanie w tych miejscach z 50 zł do aż 250!

Sprawą zajmuje się prokuratura

Prokuratura Okręgowa zarzuciła zatem, że podjęte decyzje są niezgodne z prawem, gdyż zostały wszczęte bez posiadania odpowiedniej opinii.

Opinia musi odpowiadać na pytanie, czy “warunki panujące na wskazanych ulicach pozwalają na ich włączenie do Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego z jednoczesnym zachowaniem prawidłowego ruchu pojazdów na drodze i komfortu użytkowników strefy".

Tak znaczne podwyższenie opłaty również zostało zakwestionowane i uznane jako bardzo rażące - różnica między opłatą, która obowiązywała wcześniej, a aktualnie różni się aż pięciokrotnie!

Zdaniem prokuratury zmiany powinno wprowadzać się stopniowo.