Zmiany zapowiedziane przez GDKiA wejdą w życie w przyszły weekend. Od 24. października zaplanowane jest rozpoczęcie drugiego etapu modyfikacji organizacji ruchu drogowego na węźle Puławska. Będzie się to wiązało z brakiem możliwości zjazdu z S2 górą w ulicę Puławską. Kierowcy chcący się tam dostać, będą musieli zjechać na drogę zbiorczo-rozprowadzającą, która poprowadzi ich na rondo pod wiaduktami S2.

Wykonawca szacuje, że etap prac polegający na połączeniu obecnej i nowo budowanej drogi uda się zakończyć w dwa miesiące- informuje portal Halo Ursynów.

Od wakacji przy węźle Puawska prowadzone są prace związane z przebudową wiaduktu. Ma to umożliwić dołączenie nowej trasy prowadzącej do niegotowego jeszcze tunelu do starej części POW.

GDKiA relacjonuje, że rozpoczęto już odtwarzanie nawierzchni drogi oraz przedłużono mur oporowy po stronie północnej. Przejściowa zawrotka, która znajduje się na terenie budowy, będzie do dyspozycji kierowców do momentu, w którym zostanie otwarty tunel. Drogowcy przewidują, że będzie to miało miejsce w drugim kwartale 2021 roku. Do tych szacunków sceptycznie podchodzi burmistrz Ursynowa, który jako termin zakończenia prac podaje rok 2022. Robert Kempa prognozuje też olbrzymie korki w tym miejscu oraz podkreśla, że urząd dzielnicy wyszedł z propozycją, by II etap prac na ul. Puławskiej rozpocząć ok 2-3 miesięace przed oddaniem tunelu do użytku, jednak wykonawca odrzucił ten pomysł.

Warto wiedzieć: COVID-19 w jednym z warszawskich Urzędów Dzielnicy. W której dzielnicy nie przyjmują petentów


Bądź na bieżąco z "Życiem": Gwiazdor "Gogglebox. Przed telewizorem" znów zaskoczył widzów. Jego poglądy są wstrząsające


To Cię zainteresuje: Na sobotnim proteście branży fitness w Warszawie posypały się mandaty. Za co policja karała uczestników