Ruch na warszawskich ulicach wraca powoli do poziomu z przed epidemii. ZDM łączy to z powrotem dzieci do szkół oraz faktem, że coraz więcej mieszkańców Warszawy wraca do normalnego trybu pracy po miesiącach pracy zdalnej.

Specjaliści ZDM przeprowadzili w wybranych miejscach badania natężenia ruchu i porównali je z danymi z poprzedniego roku. Obecnie ruch jest zaledwie o 5% mniejszy niż rok temu, podczas gdy w kwietniu i maju spadek był wyraźnie odczuwalny.

W pierwszej połowie roku Biuro Polityki Mobilności i Transportu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie poinformowało, o wstrzymaniu pomiarów natężenia ruchu na skrzyżowaniach w związku z koronawirusem.Stwierdzono wówczas, że w związku ze spadkiem liczby pojazdów pomiary nie byłyby miarodajne- możemy przeczytać w portalu wawalove.pl. W związku z powrotem "normalności" na drogach, BPMiT oraz ZDM postanowiły, że od 22. września pomiary zostaną wznowione i będą dotyczyły zarówno ruchu samochodowego jak i rowerowego oraz pieszego. Wyniki posłużą analizom komunikacyjnym i projektom organizacji ruchu.

Część badań przeprowadzają podmioty prywatne, które wcześniej otrzymały potwierdzenie możliwości wznowienia badań od 29. września- ZDM podkreśla, że termin ten uległ zmianie z powodu dynamicznie zmieniającej się sytuacji.

To może Cię zainteresować: Z jaja przed PKiN w Warszawie wykluje się dinozaur. Pierwsza taka instalacja na świecie


Bądź na bieżąco z "Życiem": Ogromne zaskoczenie jurorów "The Voice of Poland". Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw


Warto wiedzieć: Sezon grzybowy ruszył pełną parą. Grzybiarze zdradzają, gdzie najlepiej szukać wspaniałych okazów