Miłośnicy tych prehistorycznych zwierząt mogą podziwiać cztery dinozaury gatunków znanych z "Parku Jurajskiego" Stevena Spielberga. PKiN jest pilnie strzeżony przez piętnastometrowego Mamenchizaura, wielkiego Triceratopsa i dwa Velociraptory. Oprócz czterech dorosłych (i dorodnych) gadów, na Placu Defilad pojawiło się także ogromne, tajemnicze jajo. Ma dwa metry wysokości i półtora metra szerokości. Powoli wykluwa się z niego mechatroniczny dinozaur. Jajo zamknięte jest w stosownych rozmiarów inkubatorze. Dzięki szklanym ścianom można podglądać proces wykluwania się. Jajo monitoruje także specjalna aparatura, a na monitorach widać na bieżąco wyniki pomiarów parametrów życiowych nienarodzonego zwierzęcia, a także wilgotność wewnątrz inkubatora oraz czas pozostały do wyklucia się gada. Dzięki temu żaden miłośnik prehistorycznych bestii nie przegapi pojawienia się nowego dinozaura na świecie. Cały proces wykluwania ma trwać 10 dni, a to oznacza, że będziemy mogli podziwiać kolejnego gada 28. września.

Co istotne, wykluwający się dinozaur, to pierwszego tego typu instalacja na świecie. Jest wynikiem pracy polskiego zespołu składającego się z piętnastu specjalistów różnych dziedzin. Ponad tysiąc godzin pracy poświęcili artyści, technicy oraz producenci zafascynowani dinozaurami. Organizatorom zależało na jak największym realiźmie, dlatego proces wykluwania jest powolny.

Instalacja została ściągnięta do Polski z Wielkiej Brytanii w ramach kampanii promocyjnej związanej z premierą nowego serialu animowanego Netflixa- „Park Jurajski: Obóz Kredowy”. Dinozaury można podziwiać bezpłatnie do 1. października- donosi portal Nasze Miasto. Sama instalacja to nie jedyna atrakcja przygotowana dla najmłodszych fanów prehistorii. W związku z tym, że gatunek dinozaura wykluwającego się z jaja jest tajemnicą, Netflix zorganizował konkurs dla dzieci, w którym mogą wybrać swój tym z pośród czterech podpowiedzi. Drugie zadanie konkursowe postawione przed dziećmi, to odpowiedź na pytanie za co lubią dinozaury. 200 dzieci, które udzieli najciekawszej odpowiedzi otrzyma nagrody związane z nowym serialem. Konkurs trwa do samoistnego rozwiązania się zagadki poprzez wyklucie dinozaura, czyli do 28. września.

"Życie" przypomina: Poważne zmiany w centrum Warszawy. O co chodzi


O tym pisaliśmy ostatnio: Pewien opuszczony dom na wsi skrywał w sobie tajemnicę, o której nikt nie wiedział. Podczas remontu zaleziono tam przedmioty warte krocie


To może Cię zainteresować: Ważne informacje dla kierowców. Zmiany w organizacji ruchu