Według informacji podanych przez GIS dostępny w sklepach bulion warzywny może być niebezpieczny dla zdrowia. Chodzi o wegański produkt marki Rapunzel Klare Suppe. Po skardze klienta został wycofany ze sprzedaży ze względu na możliwą obecność fragmentów szkła.

Na portalu Biznesinfo.pl pojawiła się informacja, że bulionie warzywnym w proszku marki Rapunzel Klare Suppe wykryto fragmenty kształt. Problem został oficjalnie zgłoszony przez klienta. Jeśli posiadasz ten produkt w domu, pod żadnym pozorem nie spożywaj go! Można go oddać w sklepie i tym samym odzyskać swoje pieniądze.

Bulion warzywny wycofany ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o wycofaniu ze sprzedaży produktu Rapunzel Klare Supper 250 gram z datą minimalnej trwałości 18.09.2020. Istnieje możliwość, że znajdują się w nim odłamki szkła. GIS wystosował oficjalny komunikat w tej sprawie:

„Z uwagi na skargę konsumenta na obecność szkła w produkcie i brak możliwości wykluczenia, że produkty z tej samej partii nie są zanieczyszczone szkłem, firma odpowiedzialna za produkt Rapunzel Naturkost GmbH zdecydowała o wycofaniu całej partii produktu”

Informacja na stronie internetowej firmy

Jak podaje GIS firma Rapunzel Naturkost GmbH wycofała ze sprzedaży bulion warzywny, o którym wspomniano w komunikacie. Na stronie internetowej pojawiała się także specjalna informacja dla konsumentów. Produkt sprzedawany był za pośrednictwem firmy Bio Planet z Leszna.

O sprawie od razu zostały poinformowani wszyscy odbiorcy, którzy rozpoczęli wycofywanie wadliwej partii produktu z obrotu. Cały proces przebiega pod okiem Organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zaleca się, aby klienci posiadający feralny bulion powstrzymali się od jego spożywania.

Przed jakimi jeszcze produktami przestrzega GIS? Pisaliśmy o tym tutaj: SPRAWDŹ CZY KUPIŁEŚ TĄ PRZYPRAWĘ. GIS PRZESTRZEGA PRZED JEJ SPOŻYCIEM

Interesują Cię ciekawostki dotyczące żywienia? Sprawdź nasz ostatni artykuł: GOŁĘBIE MIĘSO – NIEDOCENIANA ALTERNATYWA W KUCHNI! CZY NA PEWNO JEST ZDROWA?

Patrycja Hampelska