Tadeusz Rydzyk jest znaną postacią publiczną. Duchowny, biznesmen, dyrektor Radia Maryja. Dla jednych skromny kapłan pełniący swoją posługę, dla innych kontrowersyjna postać prowadząca swój biznes i mająca cichy wpływ życie polityczne. Były współpracownik ojca Rydzyka opowiada o szczegółach wspólnej pracy.

Jan Filip Libicki, który jest senatorem PSL, opowiada o współpracy swojego kolegi z Tadeuszem Rydzykiem.

– Z ojcem jest trochę tak jak z alkoholikiem. Jak przychodzą wybory, to koniecznie chce się zaangażować w popieranie czegoś. Potem, jak wybory się kończą, ogłasza, że to już ostatni raz, że następnym razem radio będzie absolutnie apolityczne, nikomu się nie da wrobić i wykorzystać. Zupełnie jak nałogowiec, który mówi, że już nigdy w życiu nie weźmie wódki do ust, a gdy przychodzi kolega z podwórka i powie: „to walniemy sobie pięćdziesiątkę”, znowu sięga do kielicha – to słowa kolegi Jana Filipa Libickiego.

Trudno jest określić polityczne poglądy Tadeusza Rydzyka. W wywiadzie dla Faktu senator mówi:

– Jakby mnie ktoś zapytał, jakie są jego konkretne poglądy polityczne, czyli z jakim nurtem myśli politycznej jest związany, to miałbym problem. On wypracował sobie pozycję autonomiczną, której w polskim duchowieństwie nie miał wcześniej chyba nikt. To fenomen. Ale ten potencjał wykorzystuje tylko do obrony radia. Nie ma w nim pokusy, by napominać Kościół, stawiać się Kościołowi czy kwestionować linię Kościoła. Nigdy czegoś takiego u niego nie spotkałem.

W kampanii przedwyborczej w 2019 roku Tadeusz Rydzyk dał się jednak poznać jako zwolennik PiS. Często w swoich przemówieniach podkreślał, że głos na Prawo i Sprawiedliwość, jest jedynym słusznym głosem. Wiadomo, że do tej pory ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego mocno wspierało poczynania duchownego z Torunia. Z budżetu państwa otrzymał on, wg wyliczeń oko.press, ok 71 mln złotych. Naturalnym wydaje się być tak otwarte poparcie ojca dyrektora dla rządzącej partii.

Interesuje Cię ten temat? Zobacz też: OJCIEC RYDZYK POBIERA MILIONY OD PAŃSTWA. NIE ZGADNIESZ, JAK TO TŁUMACZY!

Warto wiedzieć: GDZIE NAJLEPIEJ ULOKOWAĆ PIENIĄDZE? ZNAMY ODPOWIEDŹ!

Przeczytaj uważnie: NATYCHMIAST ODINSTALUJ TE APLIKACJE – MOGĄ BYĆ SZKODLIWE DLA TWOJEGO SMARTFONA!

Źródło: „pikio.pl”