Tadeusz Rydzyk znany jest ze swoich kontrowersyjnych deklaracji. Kto nie pamięta jego rewelacji na temat luksusowych aut otrzymanych od bezdomnego. Teraz ojciec dyrektor po raz kolejny obdarzył swoich słuchaczy wypowiedzią, która wywołuje ogromne zdziwienie.

Redemptorysta ma duży dar przekonywania, zwłaszcza jeśli chodzi o słuchaczy prowadzonego przez niego „Radia Maryja”. Rydzyk jest nie tylko duchownym, ale i bardzo aktywnie działającym biznesmenem. Zawsze stara się przekonywać, że jego liczne inwestycje mają służyć bardziej ludziom i kościołowi niż jego bogaceniu.

Zobacz także: NIE DO WIARY! OJCIEC RYDZYK NARZEKA NA… BRAK PIENIĘDZY!

I tym razem ojciec dyrektor znalazł uzasadnienie bardziej duchowej natury dla podjęcia inwestycji na 161 milionów złotych. Rydzyk buduje Park Pamięci Narodowej upamiętniający Polaków ratujących Żydów i Ukraińców w czasie rzezi na Wołyniu. Za dwa lata zamierza też otworzyć Muzeum „Pamięć i Tożsamość” ukazujące historię chrześcijaństwa.

– Wolno takie rzeczy robić. Jeśli można robić i mamy takie możliwości, a nie robilibyśmy, to jest grzech zaniedbania. Ministerstwo to buduje, my swój wkład włożyliśmy bardzo duży, biegli to ocenili. To co robimy, robimy dla Polski, a nie dla siebie. Służymy w radiu już 28 lat. Służymy Panu Bogu i Polsce – przekonywał Rydzyk.

Zobacz także: CO ZA ZASKOCZENIE! RYDZYK OPOWIEDZIAŁ O KULISACH OTRZYMANIA AUT OD BEZDOMNEGO!

Takie słowa ojca dyrektora mogą oburzyć niejedną osobę. Rydzyk powołując się na grzech zaniedbania tłumaczy pobieranie z państwowej kasy milionów złotych. Dla wielu wiernych tym razem posunął się za daleko.

Źródło: „pikio.pl”