Księżna Di była uwielbiana przez społeczeństwo i media w Wielkiej Brytanii. Mimo ogromnego zainteresowanie nie była szczęśliwa. Czy była skłócona również z najbliższą rodziną? Szczegóły ostatniej rozmowy telefonicznej z matką skłaniają do przemyśleń.

Miana Spencer po rozstaniu z niewiernym mężem, Karolem, szukała miłości w ramionach wielu mężczyzn. U boku żadnego z nich nie odnalazła spokoju. Kontrowersyjnym szczegółem w jej życiorysie były intymne związki z muzułmanami. Traf chciał, że spotykała na swojej drodze właśnie mężczyzn takiej wiary, co nie było dobrze widziane w społeczeństwie brytyjskim.

Dodi Al-Fayed, który wraz z ukochaną zginął w paryskim tunelu, wyróżniał się kulturą i miał odmienne podejście do życia, co zdecydowanie do podobało się królewskiemu rodowi, ale jak się okazuję również matce Diany.

– Podczas ich ostatniej rozmowy padło wiele przykrych słów. Machnęła na mnie ręką, więc podszedłem. Usiadłem obok niej na podłodze i przyłożyłem ucho do słuchawki. Usłyszałem stek obelg i przekleństw odnośnie Diany i mężczyzn, z którymi się spotykała. To był personalny atak na jej partnerów i ich religijnie przekonania. Nazwała księżną dziwką. Powiedziała, że puszcza się z muzułmanami i przynosi wstyd rodzinie – wyznał po latach kamerdyner księżnej.

Rozmowa telefoniczna bardzo wpłynęła na życie Lady Di, podobno zarzekła się wtedy, że już nigdy nie odezwie się słowem do matki, Frances Shand Kydd.

Interesujesz się brytyjską rodziną królewską? Zobacz, co wiemy na ich temat: KRÓLOWA ELŻBIETA II KAŻDE ODEJŚĆ KSIĘCIOWI HARRY’EMU I MEGHAN MARKLE Z RODZINY KRÓLEWSKIEJ? MIAŁA POWIEDZIEĆ: „NIECH WYJEŻDŻAJĄ NA ZAWSZE!”

W Polsce też sporo się dzieje: POZNAJ RODZINĘ PIOTRA KRAŚKI. KIM DLA NIEGO JEST MONIKA ZAMACHOWSKA CZY NINA TERENTIEW?

Izabela Ziel