W środę (8 stycznia) książę Harry i księżna Meghan ogłosili zaskakującą decyzję o odłączeniu się od brytyjskiej rodziny królewskiej. Para wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o rezygnacji z pełnienia służbowych obowiązków i przeprowadzce do Kanady.

Taka decyzja mogła być wynikiem tego, iż książęca para nie czuła sympatii ze strony Brytyjczyków. Ponadto również w rodzinie królewskiej dochodziło do licznych konfliktów ze względu na różnice poglądów i zbyt nowatorskiej podejście do monarchii.

„Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji zdecydowaliśmy się na zmianę w tym roku, rozpoczęcie odgrywania nowej roli w tej instytucji (rodzinie królewskiej). Zamierzamy wycofać się jako 'starsi' członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, jednocześnie nadal w pełni wspierając Jej Królewską Mość Królową. Z Państwa zachęty, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani do dokonania tej zmiany.”

Decyzja spotkała się z krytyką Brytyjczyków

Decyzja Harry'ego i Meghan nie przypadła do gustu Brytyjczyków. Swoje niezadowolenie w dość nietypowy sposób postanowili wyrazić również przedstawiciele jednego z najsłynniejszych muzeów figur woskowych na świecie.

Muzeum Madame Tussauds postanowiło zmienić miejsca woskowych figur książęcej pary. Postacie Harry'ego i Meghan zostały odłączone od brytyjskiej rodziny królewskiej.

Sprawę przeniesienia figur postanowił skomentować menadżer muzeum. Steve Davies wyjaśnił, że zmiana miejsca jest formą protestu wobec decyzji podjętej przez książęcą parę. Mężczyzna zaznaczył jednak, że postacie Harry'ego i Meghan, mimo zmiany miejsc, wciąż są dla muzeum bardzo istotne.

„Wraz z resztą świata reagujemy na zaskakujące wieści, że książę i księżna Sussex wycofują się jako starsi członkowie rodziny królewskiej. Od dzisiaj figury Meghan i Harry'ego nie będą już pojawiać się w naszym zestawie Royal Family. Jako dwie z naszych najpopularniejszych i najbardziej lubianych postaci, pozostaną oczywiście ważną częścią muzeum Madame Tussauds w Londynie, podczas gdy będziemy obserwować, jak będzie wyglądał ich kolejny rozdział”.

Przypomnij sobie o: KSIĘŻNA KATE OTRZYMAŁA ŻYCZENIA URODZINOWE OD MEGHAN MARKLE. BRYTYJCZYCY ZARZUCILI JEJ DWULICOWOŚĆ

Jak informował portal "Życie": TAKIEGO ZWIĄZKU W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ JESZCZE NIE BYŁO. CZY TO ZAPOWIEDŹ SKANDALU

Portal "Życie" pisał również: DZIECKO SPACERUJĄCE PO KRAWĘDZI ŚCIANY NA 5 PIĘTRZE. OD TEGO NAGRANIA WŁOS JEŻY SIĘ NA GŁOWIE