W Meksyku odkryto śmiertelnie niebezpieczny gatunek pająka. Loxosceles tenochtitlan uwielbia ukrywać się w łóżkach i w pościeli. Tymczasem jedno jego ugryzienie może nawet doprowadzić do śmierci.

Naukowcy podkreślają, że odnaleziony właśnie pająk to całkowicie unikatowy gatunek. Został odkryty w Meksyku w mieście Tlaxcala. Eksperci z National Autonomous University of Mexico nazwali go Loxosceles tenochtitlan.

Specjaliści, którzy zbadali nowo odkrytego pajęczaka, początkowo myśleli, że jest on spokrewniony z innym znanym już gatunkiem, Loxosceles misteca. Na łamach lokalnych mediów biolog i profesor uniwersytecki Alejandro Valdez-Mondragon wyjaśnił jednak, że jest to całkowicie unikatowy gatunek pajęczaka:

Ponieważ jest bardzo podobny do Loxosceles misteca, pomyśleliśmy, że przybył do naszego regionu razem z zagranicznymi roślinami ozdobnymi. Ale przeprowadzając badania obu gatunków, zdaliśmy sobie sprawę, że są zupełnie inne.

Badania wykazały również, że ugryzienie tego pająka może być dla człowieka śmiertelnie niebezpieczne. Jego jad może doprowadzić do natychmiastowej śmierci lub trwałych uszkodzeń ciała. Natomiast jad samicy tego gatunku jest kilkukrotnie silniejszy od jadu samca.

Ugryzienie Loxosceles tenochtitlan może zabić dorosłego człowieka, ale najbardziej niebezpieczne jest dla dzieci. Jego jad wywołuje martwicę tkanek oraz zniszczenie krwinek czerwonych. Trucizna jest tak silna, że naukowcy wydali przed pająkiem oficjalne ostrzeżenie.

Tymczasem pająki nowo odkrytego gatunku bardzo chętnie chowają się w ubraniach, pościeli oraz w innych domowych zakamarkach, np. w szparach między meblami czy szczeblach łóżka.

Często można je znaleźć również w śmieciach, ponieważ to dla nich wspaniałe terytorium łowne. Pająki odżywiają się owadami, które zlatują się do odpadków.

Loxosceles tenochtitlan jest najbardziej aktywny w trakcie pory deszczowej. W tym czasie należy być szczególnie ostrożnym - pająk atakuje człowieka, gdy tylko poczuje się zagrożony.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... KRZYSZTOF IBISZ URATOWAŁ ŻYCIE MAŁEMU DZIECKU. "DO KOŃCA ŻYCIA BĘDĘ MU ZA TO WDZIĘCZNA"

Warto sobie przypomnieć... JADOWITE PAJĄKI W POLSCE! ICH UKĄSZENIE MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ TRAGICZNIE

Portal "Życie" informował również o... MĘŻCZYZNA ZNALAZŁ W SWOIM OGRODZIE TAJEMNICZĄ DZIURĘ. LEDWO USZEDŁ Z ŻYCIEM