#GdybyNieKsiążka to akcja zainicjowana przez Wirtualną Polskę, zadedykowana Oldze Tokarczuk, laureatce Literackiej Nagrody Nobla za 2018. Coraz więcej postaci z pierwszych stron gazet dołącza do tej akcji. Do wydarzenia dołączył mecenas związany ze środowiskami opozycyjnymi – Roman Giertych.

„60 procent Polaków nie przeczytało w zeszłym roku ani jednej książki. Razem możemy to zmienić! Wirtualna Polska dedykuje akcję #GdybyNieKsiążka Oldze Tokarczuk, laureatce Literackiej Nagrody Nobla za 2018 r.” – tak brzmi slogan akcji społecznej zainicjowanej przez Wirtualną Polskę.

Do wydarzenia dołączył Roman Giertych, prawnik, były wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji Narodowej. Przedstawił swoje zdjęcie z książką „Archipelag GUŁag”.

Jest to trzytomowe dzieło Aleksandra Sołżenicyna, napisane w formie relacji historycznej, powstałe w latach 1958–1968. Stanowi świadectwo zbrodniczej działalności systemu działającego w ZSRR. Na Zachodzie książka ta wywołała poruszenie, które doprowadziło do rozwiania iluzji na temat systemu komunistycznego oraz osłabienia wpływów komunistów zachodnioeuropejskich.

Po przeczytaniu tej książki wiedziałem, że nigdy nie będę miał nic wspólnego z komunizmem i totalitaryzmem – powiedział reporterowi Wirtualnej Polski Roman Giertych.

Jak podają wiadomosci.wp.pl – Do akcji #GdybyNieKsiążka przyłączyli się już pisarze, aktorzy, sportowcy, youtuberzy. Każdy z nich zdobył się na bardzo osobiste refleksje. Mówią o książkach, które wpłynęły na wybór zawodu, oraz takich, które inspirują ich na co dzień, czyli – zgodnie ze słowami noblistki – otwierają głowy.

Zastanawiasz się, które książki polskiej noblistki – Olgi Tokarczuk warto przeczytać? Mamy dla Ciebie zestawienie: TOP 5 – RANKING KSIĄŻEK OLGI TOKARCZUK, KTÓRE POWINNIŚMY PRZECZYTAĆ!

Niesamowity 8-letni chłopiec założył schronisko dla zwierząt. Więcej informacji znajdziesz tutaj: MAŁY WIELKI BOHATER. POZNAJCIE KENA – CHŁOPCA, KTÓRY W WIEKU 8 LAT ZAŁOŻYŁ SCHRONISKO

Piotr Otto