Przyjęło się, że w przeciętnej paczce chusteczek jest ich 10. Mało kto to sprawdza. Okazuje się, że producenci stosują pewną sztuczkę – coraz częściej spotkamy się z opakowaniami, w których jest mniej chusteczek, niekiedy nawet tylko 7.

Jesień jest sezonem, w którym łatwo o chorobę. Zazwyczaj łączy się z nią również katar. To oznacza, że chusteczki higieniczne stanowią nasze podstawowe wyposażenie.

Większość osób wierzy, że gdy kupujemy chusteczki, opakowania są „standardowe”, czyli po 10 sztuk. Okazuje się, że producenci, by więcej zarobić, wykorzystują nasze zaufanie.

Warto sprawdzać, ile tak naprawdę jest chusteczek w paczce, którą kupujemy. Coraz rzadziej jest to 10 sztuk!

Producenci mają tendencję do zmniejszania wielkości albo objętości opakowań produktów, nie podając informacji klientom i nie obniżając cen. Jest to tzw. downsizing. Dzieje się tak również z chusteczkami higienicznymi.

Dziennikarka z WP sprawdziła to na własnej skórze – sprawdziła chusteczki higieniczne w supermarkecie. Większość z paczek zawierała zaledwie 9 chusteczek. Choć nie jest to porażająca różnica – przy kupnie 10 paczek otrzymujemy 90 zamiast 100 chusteczek. To oznacza, że producent oszczędza aż 10% na jednym kliencie!

I choć informacja o ilości chusteczek jest podana przez producenta, to zwykle tylko małym druczkiem. Ponadto klienci rzadko czytają etykiety chusteczek higienicznych.

Chusteczki kieszonkowe, czyli bardziej kwadratowe, mają mniejsze opakowania. Dotychczas zwykle zawierały 10 chusteczek, a teraz jest to zazwyczaj 8, a czasem nawet 7 sztuk.

W przypadku chusteczek od jednego z popularnych producentów – 10 paczek, po 9 sztuk, kosztuje 3,59 zł. Z kolei inne, tańsze, kosztują 1,99 zł i zawierają po 10 sztuk w paczce. Jedne i drugie są 3-warstwowe.

Okazuje się, że w pierwszym przypadku płacimy za markę – za sam fakt, że producentem jest bardziej znana firma.

Trzeba uważać na to, co kupujemy w sklepach – niezależnie od produktu.

Sprawdź także najnowsze informacje o celebrytach! Życie pisało o tym tu: „ZROBIŁAM SOBIE 500 ZASTRZYKÓW W BRZUCH” – ZNANA GWIAZDA MÓWI O WALCE Z BEZPŁODNOŚCIĄ

Może Cię zainteresować nowa praktyka Lidla: ZNANY MARKET PRZECENIA PRODUKTY NAWET O POŁOWĘ! CO BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ TANIEJ?

Martyna Piotrowska