Lidl po raz kolejny zaskakuje klientów. Tym razem znana sieć marketów postanowiła wpłynąć na ograniczenie marnowania żywności. W imię tej idei na sklepowych półkach pojawią się produkty tańsze nawet o połowę!

„Kupuję, nie marnuję” to hasło przewodnie sieci sklepów Lidl. Niemiecka sieć handlowa zapowiada walkę z marnowaniem jedzenia.W wybranych sklepach niebawem mają pojawić się półki ze specjalnie przecenioną żywnością.

Co kupimy taniej?

Na przecenionych półkach będzie można znaleźć zarówno świeże mięso, jak i inne produkty o krótkim terminie przydatności np. pieczywo. Taka przecena ma pojawić się na krótko przed upływem terminu ważności danego artykułu, a trwać ma aż do jego końca. Dzięki temu, w sklepach będzie można kupić świeże produkty tańsze nawet o 50%.

Przedstawicielka sieci marketów, Aleksandra Robaszkiewicz tak komentuje projekt: ” W uproszczeniu mechanizm projektu polega na tym, że pracownicy w sklepach Lidl na bieżąco sprawdzają terminy przydatności produktów do spożycia, a pełnowartościowe artykuły, których termin jest krótki, zostają objęte specjalną promocją.

W ten sposób chcemy edukować naszych klientów i pokazywać, że pełnowartościowe produkty z krótkim terminem ważności mogą jeszcze z sukcesami być wykorzystane w kuchni”.

Nie mamy wątpliwości, że taki pomysł będzie miał wpływ na ograniczenie wyrzucania żywności nadającej się jeszcze do spożycia.

Podpowiadamy, jak jeszcze można zadbać o środowisko: CAŁKOWITA NOWOŚĆ NA RYNKU – SZAMPON W KOSTCE! OTO JEGO ZALETY!

Zobacz także: CZY CIEKŁY AZOT STOSOWANY W DRINKACH MOŻE BYĆ GROŹNY? OKAZUJE SIĘ, ŻE TAK!

Źródło: „RadioZet.pl”