Po co spędzać mnóstwo czasu na mycie okien? Wtedy to zajmie cały dzień.

A potem serce pęka, gdy wieczorem zaczyna padać. Nie dane nam jest długo podziwiać czyste okna. A jeśli mieszkasz w wieżowcu na 12. piętrze? Mycie okien staje się wtedy prawdziwym stresem i naprawdę przeraża gospodynie domowe.

Oprócz strachu, mycie okien to bardzo monotonna praca, która wymaga czasu i wysiłku, ale jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek to zauważył. Kiedy myję okna, mam pojęcie, o ile więcej mógłbym zrobić w tym czasie.

Rozmawialiśmy o tym z koleżanką, która doradziła mi niesamowite narzędzie, które naprawdę uratowało mnie przed tą pracą. Okna wystarczy umyć raz w roku, a specjalne narzędzie w ciągu roku ochroni szybę przed kurzem i brudem, ponieważ tworzy na powierzchni specjalny film.

Składniki:

150 ml wrzącej wody;
1 łyżeczka gliceryny;
50 ml odżywki do prania.

Jak przygotować i używać:

Wymieszaj wszystkie składniki i pozostaw je na kolejne 10 minut. W tym czasie okna należy w zwykły sposób umyć z brudu i kurzu, a następnie wytrzeć do sucha ręcznikiem papierowym lub specjalnymi szczotkami.

Następnie weź gąbkę i nałóż na nią trochę roztworu. Przetrzyj nim okna. Wystarczy jedna łyzka mieszanki. Przetrzyj szkło, aż całkowicie wyschnie.

Klimatyzacja i gliceryna odpychają brud i kurz, dzięki czemu okna pozostaną czyste przez długi czas.

Wszystkie kobiety myją okna głównie przy dobrej pogodzie, bo lepiej widzieć cały brud. Ale niewielu wie, że jest to nieskuteczne. Przy dobrej pogodzie woda paruje na szybie, pozostawiając resztki środków czyszczących. Dzięki temu na oknie będą widoczne i niewidoczne plamy.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i utrzymuj okna w czystości.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. PREZYDENT ZDRADZIŁ POWÓD SWOJEGO STANU W INTERNECIE. OSTATNIE DNI TO DLA NIEGO NIEZWYKLE TRUDNY CZAS

O tym się mówi w Polsce: CZY NAJSTARSI POLACY MOGĄ SIĘ SPODZIEWAĆ NOWEGO PROGRAMU WSPARCIA? TO JUŻ POTWIERDZONE! BĘDZIE ZUPEŁNIE NOWA POMOC DLA SENIORÓW. MOWA O 40 MLN ZŁOTYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA DIANA ZŁAMAŁA KRÓLEWSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE PODCZAS PIERWSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CO SIĘ STAŁO