Jednak często, wyjmując czystą pościel z pralki, mamy do czynienia z faktem, że wszystko jest pokryte drobnymi cząstkami puchu, kosmków i kłaczków I wydaje się, że walka z tym jest całkowicie bezużyteczna. Zwłaszcza jeśli chodzi o ciemne rzeczy.

Znaleźliśmy prostą, ale jak się okazało, skuteczną sztuczkę, która pomaga pozbyć się nieprzyjemnego stosu, który psuje wygląd ubrań.

Aby poradzić sobie z tym problemem, potrzebujemy zwykłych mokrych serwetek. Tak, te same, które są sprzedawane w każdym supermarkecie. Wzięliśmy kilka sztuk i włożyliśmy je do pralki wraz z praniem.

Podczas mycia serwetka losowo poruszała się wokół bębna i nawijała na siebie małe włosy i wełnę. Po zakończeniu procesu zauważyliśmy, że wszystko było czyste, a wszystkie włókna pozostały na serwetkach.Jak wybrać serwetki?

Pomimo faktu, że sama metoda jest prosta i jednoznaczna, należy zwrócić uwagę na szereg zasad, których przestrzeganie pomoże osiągnąć najlepszy efekt:

Materiał serwetek powinien być wystarczająco ciasny, aby nie rozerwał się w bębnie.

Nie wybieraj wilgotnych serwetek o ostrych aromatach. Rzeczy mogą wchłonąć ten zapach.

Ponowne użycie nie jest zalecane.

Szczególnie dobre do tego celu są serwetki antybakteryjne.

Lepiej jest użyć kilku serwetek do jednego prania, ale nie więcej niż 3.

To też może cię zainteresować: IMGW wprowadził najwyższy stopień zagrożenia w części rejonów Polski. Źle to wygląda. Mieszkańcy boją się o najbliższych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Skandaliczne zachowanie w jednym z polskich miast. Mężczyzna znieważył miejsce spoczynku i zniszczył kilkanaście nagrobków

O tym się mówi: Sytuacja w jednym z polskich miast jest niepokojąca. Wracają obostrzenia związane z koronawirusem