Niestety, nad Polską w ostatnim czasie przeszły ciemne chmury – i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Choć wysuszona ziemia potrzebowała nieco deszczu, to jednak nagłe i silne opady spowodowały ogromne straty.

Okazuje się także, że pogoda jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Już teraz IMGW bije na alarm – to, co się wydarzy, może być tragiczne w skutkach. O czym mowa?

Czerwony alarm dla części Polski

Jak podaje Pikio, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dziś rano poinformował o najwyższym możliwym stopniu zagrożenia w niektórych rejonach Polski. To bardzo trudna sytuacja, szczególnie dla tych, którzy nie są w stanie nic zrobić i pozostaje im tylko czekać na to, co przyniesie los, a także dla mieszkańców tych terenów, które zostały już zalane – nierzadko stracili oni już prawie cały dobytek.

Źródło: fakt.pl
Źródło: fakt.pl

Jak podaje IMGW, również tym razem żywiołem, który uderzy w Polskę, będzie woda – mowa o ulewach, które mogą być tragiczne w skutkach.

Informuje się, że woda może nawet przekroczyć stany alarmowe. Dzisiejszego poranka IMGW wystosowało alerty drugiego stopnia przed opadami i burzami dla województwa podkarpackiego oraz podlaskiego i wschodnich powiatów w województwach: warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim i małopolskim.

To właśnie tam podmuchy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 70 km/h, towarzyszyć im będą ulewy i burze, a lokalnie także grad.

To jeszcze nie wszystko – wystosowano alert pierwszego stopnia dla województwa lubelskiego. Jednak najgorzej jest gdzie indziej.

Powódź. Źródło: Youtube
Powódź. Źródło: Youtube

Czerwony alarm wystosowano dla części województw: małopolskiego oraz podkarpackiego. Stany alarmowe przekraczane są już na rzekach: Pielnica w Nowosielcach, San w Lesku, Wisłok w Krośnie, Trzebośnica w Sarzynie i Stobnica w Godowej. Groźnie może być także na Odrze od ujścia Nysy Kłodzkiej.

Nie wiadomo, czy w tych miejscach wały przeciwpowodziowe utrzymają rzeki w ryzach. IMGW alarmuje – sytuacja jest naprawdę poważna, a lokalna ludność powinna być świadoma zagrożeń i nie wychodzć z domu podczas burzy.

Przypomnij sobie o… CO ZROBIĆ, JEŚLI ZAUWAŻYSZ GNIAZDO OS? JAK W SKUTECZNY I BEZPIECZNY SPOSÓB SIĘ GO POZBYĆ

Jak informował portal Życie: SKANDALICZNE ZACHOWANIE W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. MĘŻCZYZNA ZNIEWAŻYŁ MIEJSCE SPOCZYNKU I ZNISZCZYŁ KILKANAŚCIE NAGROBKÓW

Portal Życie pisał również o… APOLONIUSZ TAJNER PODDANY KWARANTANNIE. WIDZIAŁ SIĘ W OSTATNIM CZASIE Z ADAMEM MAŁYSZEM. CZY MA KORONAWIRUSA