Epidemia koronawirusa nadal nie daje za wygraną. W naszym kraju wciąż obserwowany jest zarówno wzrost liczby osób chorych, jak i wzrost zgonów z powodu nowego wirusa.

Liczba przypadków koronawirusa wciąż rośnie

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia od początku pandemii w naszym kraju potwierdzono 32 227 przypadków koronawirusa. Z powodu zakażenia nowym wirusem zmarło już 1359 osób.

Kilka tygodni temu rząd podjął decyzję o czasowym znoszeniu obostrzeń. Jednak wiele osób ma wątpliwości, co do słuszności tych decyzji bowiem liczba osób zakażonych nadal nie maleje.

W ubiegłą sobotę test na koronawirusa przeprowadzony u jednego z pracowników toruńskiego Urzędu Marszałkowskiego wykazał wynik pozytywny. To już drugi przypadek nowego wirusa w tej placówce.

W związku z takim przebiegiem sytuacji, marszałek województwa kujawsko - pomorskiego zadecydował, że od wczoraj testy na koronawirusa zostaną przeprowadzone u wszystkich osób pracujących w urzędzie.

Sytuacja jest poważna

Jak informuje portal Lelum.pl marszałek Piotr Całbecki zadecydował także o przywróceniu pracy zdalnej dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego.

– Wykryto w naszym urzędzie koronawirusa, dwie osoby mają wynik dodatni. Testy przeprowadzono w ubiegłym tygodniu w piątek. W sobotę wieczorem mieliśmy potwierdzenie drugiego przypadku, w związku z tym wprowadziłem już od dzisiaj nowe zasady, właściwie przywróciliśmy zasady obowiązujące na początku pandemii, aby 1/3 pracowników była w urzędzie była w pracy na miejscu, a pozostali w trybie zdalnej pracy - wyjaśnił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko - pomorskiego.

Miejmy nadzieję, że sytuacja w Toruniu zostanie bardzo szybko opanowana i dzięki podjętym działaniom wirus nie będzie miał szans na rozprzestrzenienie się.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: CAŁKIEM NOWE, NIESAMOWICIE NIEPOKOJĄCE INFORMACJE WPROST Z WATYKANU. POTWIERDZIŁY SIĘ PRZYKRE SPEKULACJE WIERNYCH

Portal „Życie” pisał również: SANEPID POSZUKUJE OSÓB, KTÓRE BRAŁY UDZIAŁ W OBCHODACH BOŻEGO CIAŁA. SPRAWA JEST BARDZO POWAŻNA